Čekáte-li nečekaně dítě — volejte 800 108 000

Petiční stánek

OC Černý Most

Město Praha
Datum sobota 1. prosince 2018

Souhrn: Skvělé - mraky lidí a nadšení dobrovolníci.

Útvar a umístění: Akce formou petičního stánku, použito 14 panelů. Stánek umístěn u výstupu z metra a autobusů k OC Černý Most.

Úřady: 2x Městská policie: poprvé hlídka v autě na udání. Strážník přišel ke stánku a Tomáš mu sdělil, že se jedná o výkon práva petičního, což není v kompetenci MP. Strážník odvětil: "Aha." a vrátil se do auta. Po chvíli pozorování nás odjeli. Podruhé si jakási rozčilená paní od někud z dáli přivedla pěší hlídku. Tito strážníci nás ani neoslovili, když viděli nápisy "Petice" a "Petiční stánek", tak paní vysvětlili, že to není jejich starost.

Počasí: Zataženo, tající sníh, odpolko mlha.

Reakce: Praha + vánoce = lhostejnost + ducha nepřítomnost. I když tato známá rovnice opět potvrdila svou platnost, díky houževnatosti našich pěti pražských přátel - Honzovi, Karlovi, Martinovi, Tomášovi a Lucii se podařilo "pár" lidí z nákupního tranzu vytrhnout. Po delší době byl použit i megafon, ale ne každý si troufnul. Ten výborně pásnul mému parťákovi Tomášovi, mohl tak oslovit lidi sedíc ve stánku s oteklým a bolestivým kolenem (uklouzl na ledu). Prochladlý, zraněný, kulhající o půjčené holi - nevzdal to a dělal, co bylo v jeho silách.

Statistika: Akce trvala od 10.30h do 16h, okolo stánku prošlo asi 10 000 lidí.

Rozdáno 15 modelů, 650 letáků. 59 podpisů.

Fotografie