Čekáte-li nečekaně dítě — volejte 800 108 000

Demonstrace

SŠ technická a gastronomická

Město Blansko
Datum úterý 18. prosince 2018

Souhrn: Policejní manévry, vyhrožování a zastrašování, ale narazili na ty nepravé...

Útvar a umístění: Vlastně podobně jako včera - plac před hlavním (asi jediným) vchodem obestavěný ve dvou řadách nad sebou tak, že z ulice nebylo nic vidět, od školy vše.

Úřady: Škola zuřila, zavolala Městskou. Když nám strážníci začali vyhrožovat, že zavolají Technické služby a nechaj nám rozbít a odvézt panely, zavolal jsem PČR. Ti to hráli nějak do ztracena. Měšťáci se oháněli jakýmsi papírem z úřadu, který nám měli údajně poslat. V něm se praví, že shromáždění jako dobrý, ale bez panelů, ty si úřad na území města nepřeje. Dokazoval jsem, že panely jsou integrální součástí shromáždění, a jestli PČR spatřuje panely jako kolidující se zákony ČR, stačí přeci maličkost - rozpustit shromáždění, a panely bez řečí sklidíme. No, ale to nechtěli, dobře si uvědomovali, že panely před SŠ ilegální nejsou. Ono totiž vůbec nezáleží na tom, co si úředníci, nebo my přejeme, či nepřejeme, ale co říká zákon.

Nicméně, zástupkyně ředitele na policisty a strážníky stále dorážela, a ti nervózně přešlapovali. Strážník dostal geniální nápad, jak se vlk nažere a koza zůstane celá - "Dáme je do správního řízení, dostanou pokutu!" Zástupkyně, která doposud pořvávala, že panely tam v žádném případě nezůstanou, protože hrozně ubližují studentům, řekla: "Dostanou pokutu? Tak to je v pořádku." A byl od té doby klid; totiž sám slib, že dostaneme pokutu způsobí, že ty zlé panely už nebudou srdce studentů zraňovat. Vidíte, a pak že se zázraky nedějí.

Počasí: Sluníčko se ukázalo na 10 minut, pak zase zataženo a chladno.

Reakce: Studenti se zde přes den courají, takže mnozí věděli, co se dělo dopoledne a byli překvapeni, že jsme ten nátlak přestáli, někteří chtěli věc vysvětlit. Většina studentů byla v kontaktu opatrná, ale bez nepřátelství.

Statistika: Akce trvala od 10.15h do 15.15h, panely vidělo asi 450 studentů.

Rozdáno 5 modelů, 100 letáků. 3 podpisy.

Fotografie