Čekáte-li nečekaně dítě — volejte 800 108 000

Demonstrace

VOŠ zemědělská

Město Tábor
Datum středa 30. ledna 2019

Souhrn: Výborné, byť paradoxní - neoslovili jsme nikoho ze zemědělky, za to všechny ostatní.

Útvar a umístění: Průchozí útvar se dvěma vchody na hlavní trase městem. Po příjezdu na místo jsme zjistili, že studenti zemědělky chodí bočním vchodem, kde je přítomnost panelů naprosto vyloučena.

Úřady: Nic.

Počasí: Příšerná zima; když jsme místo obhlédli, místo vyložení jsme šli radši na kafe, bylo nám jasné, že tohle bychom nevydrželi ani do příchodu prvních studentů.

Reakce: Táborské chválím - nežalovali a co se jim nelíbilo, v klidu si s námi vyříkali.

Koho ale nechválím, je jistý novinář z Táborského deníku. Nepředstavil se, nepozdravil a hned mě zblízka začal fotit, když jsem si sedl a svačil. S kolegou natočil rozhovor, vyžadoval od něj jméno a sám ani neráčil sdělit, pro jaké noviny pracuje. To jsem teda vylítl...

Gymnazisti tradičně nosánky nahoru, ale diskuse stály za to.

Citát dne: Přemoudřelý student: "Z ekologického pohledu je dítě do 24. týdne parazit!" Co jsem mohl říci, a neřekl: "Z pohledu tvé hlouposti jsi parazit furt, protože ještě v 25 vykořisťuješ své udřené rodiče!" No né, byl jsem slušný, ale nepřesvědčil jsem ho a ani Tom, který mi přišel na pomoc, poněvadž mě jeho další názory knockoutovali.

Stalo se: Mladá žena za námi přišla s otázkou: "Jak to bylo velké, co jsem dala pryč?" "V jakém to bylo týdnu, paní?", odpovídám. "Tři měsíce." "Tak asi takto.", říkám a podávám paní model miminka. "Aj jaj!", lekla se. Jako většina lidí si myslela, že je to jen chomáč buněk. Dlouho s námi zůstala, Tom měl jí vedl na cestu odpuštění.

Statistika: Akce trvala od 11.15h do 16.30h, panely vidělo asi 3000 lidí.

Rozdáno 5 modelů, 250 letáků. 33 podpisů.

Fotografie