Čekáte-li nečekaně dítě — volejte 800 108 000

Demonstrace

SSJS a SŠ informatiky

Město Tábor
Datum čtvrtek 31. ledna 2019

Souhrn: Výborné místo, dvě školy naráz. Dívky drsné a zdivočelé jako Amazonky.

Útvar a umístění: Přímá linie podél vlnitého plotu fotbalového hřiště, počínaje kuřáckým koutem na hranici areálu při jediné cestě od škol do města.

Úřady: Nic.

Počasí: Sluníčko bylo zubaté, ale bylo!

Reakce: Velice vášnivé debaty, dívky vyloženě agresivní a přidrzlé. Ale to neva, lepší než leklé ryby, hlavně když to žije! Přišli nám pomoci, stejně jako v pondělí, místní přátelé, snažili se do diskusí zapojit, ale studenti je poněkud zaplašili a zatlačili do defenzívy. Studenty možná rozdráždilo i vysvědčení, které právě vyfasovali. Kvůli výzu se také vyprázdnily školy již po 14h, ale končili postupně již od 12h a dopolko chodili kouřit, takže jsme se navzájem fakt užili.

Stalo se: Skupina děvčat argumentuje pro potrat dětskými domovy... Kolega Tom jí oponuje, že jsme již u dětských domovů byli, a ty děcka jsou dotčeni v srdci tím, že se jim mohlo stát něco horšího, tím, že to, že jsou na živu, je také projev lásky... Hned se jedna dívka ozvala: "Já jsem z dětského domova; máte pravdu." A šla podepsat petici.

Citát dne: Názor studenta: "Zabíjet židy v Německu za války bylo v pořádku, protože si nacisty demokraticky zvolili, a stejně tak je v pořádku potrat, protože jsme demokracie a máme takový zákon." No právě, proto "legální" neznamená "morální" a "správné"!

Statistika: Akce trvala od 10.15h do 14.45h, panely vidělo asi 800 studentů.

Rozdáno 5 modelů, 100 letáků. 27 podpisů.

Fotografie