Čekáte-li nečekaně dítě — volejte 800 108 000

Demonstrace

OD Andy

Město Česká Lípa
Datum čtvrtek 25. dubna 2019

Souhrn: Úplně bez negativních reakcí, možná poprvé.

Útvar a umístění: Uzavřený se dvěma vchody, na obcházku pruh dláždění 2 - 3m.

Úřady: Pan úředník přišel hned, jak jsme začali stavět, a byl naštvaný. Vadilo, že si lidi budou útvarem zkracovat cestu k přechodu. Tudíž panely uvidí hodně lidí. A že prý jestli to nepostavíme tak jako posledně, tak nám to rozpustí. "Ale my se právě o to snažíme, aby útvar byl takový jako obvykle." "Přijdu znovu, až to budete mít hotový." Přišel pak klidnější, normálně jsme pohovořili. "Ale jestli si bude někdo stěžovat..." "No jó, ale vždycky si někdo stěžuje.", odtušil kolega, neboť nemohl vědět, že nás čeká zázračně bezkonfliktní den.

Počasí: Sahara - slunce, bezvětří. Tedy do 15h, pak přišel silnější vítr, ale byli jsme na něj připraveni.

Reakce: Zastavovat se a prohlížet panely si lidi začali až později odpoledne, je to pěkně vidět na fotografiích. Na oslovení a nabídku letáku však reagovali odmítavě, hlavně mládež byla nepřístupná, kupodivu.

90ti letý pán si zabrblal si něco blbcích z neziskovek. Tak jsem s ním zapletl hovor a vysvětlil mu, že my nejsme ta selátka přisátá na státní rozpočet, že mi také vadí, když někdo za peníze z mých daní prosazuje politické názory, které jsou mě proti srsti. Pán se mi pak za ty blbce moc omluval...

Ke stolku přišel asi 35letý muž a povídá: "Celý život jsem myslel, že potraty jsou v pořádku, když jsem si tohle prohlídl, asi vám to podepíšu!" A po zodpovězení několika hloubavých otázek petici podepsal.

Právo na život od početí podepsala také zasloužilá mamina: "Mám 7 synů, a nedala bych ani jednoho!"

Statistika: Akce trvala od 10.45h do 17h, panely vidělo asi 2 500 lidí.

Rozdáno 15 modelů, 50 letáků. 26 podpisů.

Fotografie