Čekáte-li nečekaně dítě — volejte 800 108 000

Demonstrace

OC Futurum

Město Hradec Králové
Datum pondělí 20. května 2019

Souhrn: Dobré a klidné jako vždy zde.

Útvar a umístění: Uzavřený útvar objímající jednu z cest parkem k obchoďáku.

Úřady: Bez problému; dostali jsme z úřadu potvrzení, policie městská i státní byla informována.

Počasí: Celé dopoledne silně pršelo, tak jsme dali kafe a čekali. Odpoledne bylo velmi příjemně. Na večer se hnala další fronta (někde krupobití), déšť spustil sotva jsme sedli do auta, hurá.

Reakce: Pozitivní nebo žádné. Zde tradičně diskutují jenom kluci. Proč, netuším, záhada. Dva hoši s námi vydrželi diskutovat asi 2,5 hodiny. Pěkná mela, další se přidávali a zas odcházeli, přidala se konečně i jedna dívka. Trvali na tom, abychom je chápali, že ve svém věku vidí jako důležitější dostudovat, než cosi nebo kohosi nezabít. Musel jsem říct, že jejich vnímání rozumím, jen nesouhlasím s jejich způsobem řešení. Německu v období po 1. svět. válce taky rozumím, všude jen zmar, chudoba, inflace, nezaměstnanost. Pak přišel pan Hitler a nabídl jednoduchá řešení. A Německo řeklo ano! Já tomu rozumím, jen si s tímto řešením dovoluji nesouhlasit. Ženská je bez domova, nějak se protlouká a bác. Otěhotní. A přijde pan doktor(a kamarádi, rodina...) a nabídne jednoduché, rychlé a levné řešení. A navíc, taková nezodpovědnost, chovat dítě na ulici, že? Připomínám tím příběh ženy z Rychnova, která vábení jednoduchých řešení nepodlehla, na dobu připomněla jí vzal k sobě kamarád, po porodu dostala od města byt. Takže ještě jednou, přátelé - chápu a rozumím, ale s řešeními jako je potrat, nesouhlasím.

Jediný problém byl s opilcem, střídavě se nám snažil pomáhat a občas škodil. Byl takový rozbolavělý, naše přítomnost mu připomněla, že o obě dvě své děti přišel přirozeným potratem. A to ve 12. týdnu, tedy ve věku našeho modelu, tak jej dostal a hýčkal si ho. Říkal studentům: "No, kdyby moje máma šla na potrat, tak tu přece nejsem, a svět by přišel o skvělýho zedníka!" Mládenci reagovali rezervovaně: "Kdybyste nebyl opilec, mohl by vás i někdo brát vážně."

Statistika: Akce trvala od 12.30h do 18h, panely vidělo asi 2 500 lidí.

Rozdáno 6 modelů, 50 letáků. 16 podpisů.

Fotografie