Čekáte-li nečekaně dítě — volejte 800 108 000

Petiční stánek

OC Černý Most

Město Praha
Datum pátek 31. května 2019

Souhrn: Divočina, předčasně ukončeno.

Útvar a umístění: Akce formou petičního stánku, použito všech 16 panelů. Kvůli farmářskému trhu jsme se byli na trávě blíže OC. Poučení pro příště: Být od stánkařů daleko 100m nestačí, raději 100km!

Úřady: Náš dlouholetý odpůrce, stánkař, dle vlastních slov příslušník Pražské kavárny, spustil kolotoč stížností a jednání se strážníky. Několikrát přišli a odešli, nejdříve vadila tráva, pak vadily panely. Několikrát nás vyzývali k úpravám, odstranění panelů atd, ale bez zákonné výzvy. A já je zase několikrát vyzýval, aby nás vyzvali jménem zákona, pokud tedy mají za to, že zákon porušujeme, že okamžitě sbalíme a odejdeme, jinak že to beru od nich jen jako osobní názor. Dát zákonnou výzvu však kategoricky odmítli. S tím jak se na místě zdržovali, přibývalo stížností a atmosféra houstla. Nakonec si stěžovala i paní na vozíčku, že jsme jí hrubě urazili. Šlo z její strany o nepochopení řečeného, přesto jsem se jí osobně omluvil za to, že jsme se nevyjádřili lépe a srozumitelněji. Marné, stěžovala si dál a hněv strážníků i kolemjdoucích, kteří to zaslechli rostl. Po té jsem akci raději ukončil.

Počasí: Příjemné.

Reakce: Ze začátku v pohodě, snažili jsme se rozdávat letáky, procentuální úspěch sice minimální ale při tom množství lidí to je dobré. Pomáhal nám také Karel, náš nejaktivnější dobrovolník. Později začali být oponenti agresivnější, vždycky je povzbudí přítomnost policie.

Statistika: Akce trvala od 11h do 14.30h, panely vidělo asi 4 000 lidí.

Rozdáno 8 modelů, 150 letáků. 16 podpisů.

Fotografie