Čekáte-li nečekaně dítě — volejte 800 108 000

Demonstrace

Pěší zóna

Město Poděbrady
Datum pondělí 10. června 2019

Souhrn: Osvědčené místo, tentokrát podpořeni místními dobrovolníky.

Útvar a umístění: Přímá linie s jedním čelem podélně dělící pěší zónu.

Úřady: Před akcí mě telefonicky žádal úředník z dopravy, abychom ponechali více místa pro dopravní obsluhu. Ochotně jsme vyhověli (překážet jsme nepřijeli) a trochu více se posunuli ke stánkům. To zase vadilo majiteli stánku, který si stěžoval hned Městské policii, aniž by nám něco řekl, když jsme s ním mluvili. S Městskou jsem se domluvil - dva panely jsem z linie odstranil a dal naproti a byl klid.

Počasí: Slunce v plné palbě.

Reakce: Tak to jsme si zase vyslechli nadávek... Naučil jsem se i nová sprostá slova, ale už jsem je opět zapomněl, proto tam pojedeme za rok znovu. Ale to je v poho, od toho jsme přece tam, aby se naši spoluobčané uvolnili od stresu, ne? No, ne, ale pořád je to v poho, jsme splachovací.

Ale také nás nadprůměrně lidí podpořilo a děkovali nám, že jsme přijeli do Poděbrad.

Nedá mi to, musím pranýřovat jeden běžný, leč velice hloupý nešvar našich oponentů. Jde o manifestaci přísloví: "Kdo chce psa bít, vždycky si hůl najde." Přijde ke stolku starší žena a říká: "No jo, samí chlapi, proč tu není žádná žena?" Ale je tu, Lucie támhle diskutuje s pánem." "Hm, a kolikrát asi rodila!?" "Nerodila, je jí 20 pryč a studuje. Kdo nerodil, nemá právo mít názor?" Takto to jde pořád dokola. Je - li s námi vdaná matka více dětí, řeknou jí - vám se to kecá, když máte chlapa. Je - li to matka, jež má již děti dospělé, řeknou jí - no jó, za vás to šlo, dneska je jiná doba. Je - li s námi svobodná matka mající blízko rodiče, řeknou jí - vy to máte jednoduchý, když něco, šoupnete to babičce. Takže, kdo je podle nich způsobilý být na ulici a mluvit o potratech? Vylučovacím způsobem docházím k takovéto bytosti - svobodná matka s malými dětmi(dostatečný počet neznám, ale tuším, že 4 je málo), která nemá hlídání, pomoc v domácnosti ani vlastní byt. A jste si jistí, vážení, že taková osoba může trávit dny na ulici v diskusích s vámi? A ještě jednu hříčku zmíním - problém jménem vzdělání. "Jste vystudovaný lékař? Ne? Takže tomu vůbec nerozumíte." A teď pozor, co se stane, je - li lékař s námi na place, jako třeba onehdy v Berouně? "No jo, vy jste paní doktorka, vy nerozumíte normálním ženským."

Loni jsem vyprávěl, že jsme zde potkali 18letou dívku v 6. měsíci těhotenství, která si dítě nechala na základě toho, že před lety viděla panely a zapřisáhla se, že nikdy, za žádných okolností na potrat nepůjde. Tak právě v těchto dnech sdílela na facebooku fotku mimča a jmenuje se Tomášek. Ten den vůbec byl štědrý na Tomáše - ve službě se mnou stáli: Tomáš, Tomáš, Tomáš a konečně Lucie.

Statistika: Akce trvala od 10.30h do 17.30h, panely vidělo asi 2 000 lidí.

Rozdáno 25 modelů, 180 letáků. 56 podpisů.

Fotografie