Čekáte-li nečekaně dítě — volejte 800 108 000

Demonstrace

OC Forum

Město Liberec
Datum úterý 18. června 2019

Souhrn: Nutné kompromisy snížily návštěvnost, ale i tak dobré.

Útvar a umístění: Čtvercový uzavřený útvar se třemi vchody na 1/3 prostranství. Po příjezdu jsme byli poněkud vyvedeni z míry - v prostředku byl postaven stánek na sbírku, horní třetinu zabíral dřevěný transparent. Mladí lidé ve stánku byli moc fajn, živě se o naši věc zajímali. Podařilo se nám to postavit tak, že jsme byli spokojeni my i oni.

Úřady: Před akcí mě telefonicky žádal pan úředník, abychom se drželi dál od Paláce Dunaj, současný majitel je prý drsoň. Vzhledem ke zkušenostem s podobnými mafiány jsem vyhověl. Dotyčný úředník se za námi přišel i podívat a nevím proč vyhrožoval nám kamerami, že nás jako viděj. No to jsou nám novinky; člověk prý si zvykne i na špagát, natož na Velkýho bratra ; )

Počasí: Vedro; celý den stěhujeme stolek sem tam za kouskem stínu.

Reakce: Minimální. Ale bylo to v klidu a dost lidí se aspoň na chvíli zastavilo a prohlíželo panely. Dle pana úředníka byly i nějaké stížnosti. U jedné ženy to víme, ta se dožadovala podpisu petice proti umístění panelů. To se nám často stává, že se lidé vztekají, že nevedeme petice proti nám. Petiční právo má každý, nic jim nebrání si takovou petici vytisknout a postavit se vedle nás. Proč a jakým právem bychom jim my měli poskytovat takový servis, mi zatím nikdo z nich nevysvětlil. Další z důvodů ke stížnostem na nás je ten, že s někým, kdo je jen povýšený, odsuzující, urážející, kdo nás chce jen poblít, po čase kdy to nikam jinam nevede, ukončujeme konverzaci. A to některé lidi přivádí takřka k šílenství.

Statistika: Akce trvala od 10h do 17.15h, panely vidělo asi 2 000 lidí.

Rozdáno 18 modelů, 50 letáků. 38 podpisů.

Fotografie