Čekáte-li nečekaně dítě — volejte 800 108 000

Demonstrace

festival Beats For Love

Město Ostrava
Datum sobota 6. července 2019

Souhrn: Přes den výborné, diskuse v klidu, ale jak se začalo smrákat...

Útvar a umístění: Přímá linie s čely v zeleni podél cesty od nákupního centra Forum Nová Karolina k areálu festivalu a k nádraží Ostrava - střed. Pro případné rodiny s malými dětmi byla možnost obejít prostor s panely po chodníku kolem parčíku.

Úřady: Bez problému. Hned po příjezdu jsme dostali instrukce od policie, že nemáme mít zbraně a kukly. Ptal jsem se na klobouky, ty prý nevadí : )

Trochu potíže s městskou, nechtěli nás tam nechat najet autem na naložení, málem jsem vyfasoval pokutu. Jednou večer jsme museli věci tahat přes park.

Počasí: Příjemné bez extrémů.

Reakce: První den nadstandardní zájem, v dalších dnech slábl.

Bylo to jak kouzlo v nějaké pohádce, kde se při soumraku vynoří z lesa skřítci nebo divoženky, tak zde vždy se zapadajícím sluncem začali být lidi agresivní, vlezlí a drzí. Proto jsme druhý a třetí den začali balit dříve, ač stále chodily davy.

Oslovil nás mladík, že se chystá zabývat studiem kmenových buněk a co si o tom jako myslíme. Odpověděl mu kolega Tom, že pokud by byly např. z pupečníku nebo pupečníkové krve, tak nemáme problém, avšak s použitím tělíček zavražděných dětí nesouhlasíme. Po delším rozhovoru odešel s porozuměním.

Jiný mladík podepisoval petici a kámoš se ho s údivem ptal proč to podepisuje, proč chce zákaz potratů. "Naši mě taky nejdřív chtěli potratit, ale já jsem na světě rád."

Ptáme se slečny, co jí vede k tomu, že podepisuje petici. Odpovídá: "Láska. Lidi by se měli milovat a né zabíjet."

Trochu mimo téma: Hošan si nese žlutou ceduli, jíž ukradl uklízečkám v obchoďáku a volá: "Doufám, že tu petici máte proti Babišovi, tomu zloději!" "Takže zloděj volá, chyťte zloděje!", voláme zas my.

Každý den návštěvnost někde mezi 10 - 20 000 lidí.

Trvání akce - den 1.: od 14h do 22h

den 2.: od 12.30h do 20.45h

den 3.: od 13.15h do 20.45h

Celkem asi 100 podpisů.

Fotografie