Čekáte-li nečekaně dítě — volejte 800 108 000

Demonstrace

festival České hrady

Město Rožmberk nad Vltavou
Datum sobota 3. srpna 2019

Souhrn: Slabší co do reakcí; nesnášenlivost ze strany organizátorů fest., uražená starostka.

Útvar a umístění: Panely bez tyčí ve škarpách při silnici od obce Přízeř. Mezi festivalem a městem s hradem, nejlepší možné místo. To, že byly panely opřeny o stráň, se vůbec neprojevovalo negativně na zájmu o prohlížení, ten byl spíše vyšší.

Úřady: Poslal jsem na úřad "Oznámení o konání shromáždění", stejné jako posílám po několik let. Paní starostka mi napsala rozhořčený dopis, co si to jako dovoluji něco oznamovat, že si mám uvědomit, že jednám se samosprávou, že slušné je poprosit... Tak jsem jí napsal, že v emailu nejsou vyjádřeny žádné mé postoje, že konám dle zákona shromažďovacího, který mi ukládá shromáždění oznámit + citace + celý zákon, aby věděla, že si nevymýšlím. Zůstal jsem sice již bez odpovědi, na druhou stranu však paní starostka informovala vedení fest. o legálnosti naší akce, takže tímto chválím a děkuji.

Ač jsme byli asi 500m od vstupu do areálu, jeho manažerům jsme strašně vadili. Nejdříve se přihnal s násilnými výhružkami, že nám panely rozsekají, jestli okamžitě nevypadnem. Načež jsem okamžitě vytočil 158, kde mi řekli, že když se ještě nic nestalo, tak tam nepojedou. Nicméně pán změnil rétoriku a přešel na výčitky, že jsme neslušní (opět!), že jsme se ho měli zeptat a požádat. Jaksi zapomněl, že jsme právě jeho na Bouzově před čtyřmi lety požádali o kus škarpy, protože jsme to měli tehdy blbě nahlášené a poslal nás k šípku. Tak jsme ho teď k šípku poslali my. Když pak zavolal vyššího šéfa, řekl mu, ať se do toho nemontuje, že naše akce je oficiální a silnice není jejich. Perlička: Jako důvod uvedl, že bychom mohli způsobit nehodu, když je ta silnice uzavřená. Odpověděli jsme, že by se nehoda stát neměla, když je uzavřená. Pak přijel další takový v černém SUV, no, příjemně u žaludku z toho nebylo. Naváželi se do kolegovy dcerky, která byla s námi a rozdávala občas letáky, nestyděj se ani na děti být hrubí. Nakonec na nás zavolali PČR, ti byli v pohodě.

Počasí: 1. den dešťové přeháňky, 2. den odpoledne trvalý déšť.

Reakce: Minimální, málokdo se s námi chtěl bavit, sem tam nějaká slovní přestřelka, rozhovor vyjímečně.

Trvání akcí:

1. den od 13.30h do 20h a lidi chodili od 15h.

2. den od 11h do 18h a lidi chodili asi od rána.

Podpisů 20.

Fotografie