Čekáte-li nečekaně dítě — volejte 800 108 000

Demonstrace

festival Rock of Sadská

Město Sadská
Datum pátek 16. srpna 2019

Souhrn: Dobré, ale poněkud zvláštní - krom mlaďochů šedovlasí a pajdaví metalisti.

Útvar a umístění: Ve dvou řadách nad sebou podél zdi u křižovatky při vstupu do areálu. Dokonalé místo.

Úřady: Velmi rozumná dohoda s panem starostou. Je to správnej chlap, co se nebojí práce - místo v kanclu jsme ho zastihli při stavění zábradlí.

Počasí: Výborné, jednou sprchlo.

Reakce: Jako obvykle to bylo přes den v klidu, jak se začalo připozdívat, děly se věci. Někdo se pokoušel zapálit desku s peticemi. Nebránili jsme mu, jen jsem mu snažil promlouvat do duše, že demokracie je o diskusi a ne o násilí, vyzval jsem jej, ať raději nasadí argument. Nicméně, zůstal u toho ohně, ale zapalovač na to nestačil. Další borec chtěl močit do bedny s materiály, na poslední chvíli jsem s ní cuknul a radoval jsem se, že mi nenachcal za krk.

My jim to občas vracíme a taky si z nich děláme legraci. Sebrali jsme se a jdeme balit. Jde okolo chlapík a říká: "Běžte to už uklidit!" Tomáš mu odpovídá: "Jo, tak dobře, jdeme na to." Pár vteřin za ním jde jeho kamarád: "Proč už to skládáte?" Tomáš: "Tamhle ten pán vpředu mi to poručil." "Cože, Pepa? Vy posloucháte Pepu?" "No jistě, copak nevíte, že Pepa je ředitel zeměkoule?, vysvětluje mu Tomáš. Dotyčný je zmaten a tápe, neví jak zpracovat fakt, že Pepa disponuje takovou mocí. To píšu pro ilustraci toho, jak na tom většina byla, byli totiž ožralí již před vstupem do areálu. Takto jsme končili v pátek, sobota končila o něco méně příjemně. Asi půl hodiny s námi "bavila" dvojice. Pán byl hodně opilý, tak nám dobu nadával, paní ho uklidňovala a pak jej přiměla jít do hospody napřed. Po té co odpochodoval, tak se do nás pustila ona: "Musíte mi ukázat povolení!" Já: "Vám nemusím vůbec nic, pouze policii a úřadu." "Ale musíte!" "Né nemusím, zavolejte si na policii, jestli máte problém." "Taky že jsem zavolala, a tam mi řekli, že mi máte ukázat povolení." Takhle výměna proběhla asi patnáctkrát dokola, nakonec jsem to nevydržel a sdělil jí, že jsem ukazoval, když jsem byl malej. Teda, nakonec ne, neboť konce nebylo. Tak jsem se rozhodl se vzdát: "Madam, ať je po vašem, jdem to zabalit." "A to stačí, že uklidíte ty obrázky, se stolkem si tu buďte třeba do rána." "Jo, to zrovna, a do rána vás tu budu poslouchat, to by se vám tak líbilo!"

Muž středního věku prohlásil: "Jen ať ženský chodí na ty potraty, kdo má furt platit ty blbý alimenty!" "A co, pane, trochu odpovědnosti, nebylo by to lepší?, ptá se ho kolega. Za pár hodin jde chlap zase okolo a pravil: "Chlapi, máte pravdu, je to moje vina, neměl jsem tolik šukat."

Borec přijde ke stolku a říká: "Chlapi, já se vám moc omlouvám. Před tím jsem šel okolo a měl jsem blbý kecy, teď to ale vidím jinak, teď jsem taky proti potratům..."

1.den akce trvala od 11.45h do 19h.

2.den akce trvala od 11.15h do 18h.

20 podpisů.

Fotografie