Čekáte-li nečekaně dítě — volejte 800 108 000

Demonstrace

festival Mácháč

Město Doksy
Datum sobota 24. srpna 2019

Souhrn: Výborné hlavně 1.den, 2. den zombíci.

Útvar a umístění: Přímá linie na chodníku při cestě lesem k areálu -autokempu Klůček. Začátek linie 40m od vstupu (u lampy).

Festival je v poklesu počtu návštěvníků, protože sem chodili kvůli drogám. Na ně po dva roky dělá takové šťáry, že to tyto lidi odrazuje. Takže místo 12 000 asi 7 - 8 000 mladých lidí, pro nás stále dobré.

Úřad: Bez problému. Úřad se tak snaží nás dostat co nejdál od města, že nám zajišťuje průjezd přes bariéry pořadatelů festivalu až k bráně areálu.

Reakce: V pátek to bylo fajn, slovní výměny pohodové atmosféře, byla s nimi i legrace. V sobotu po protančené a prodivočené noci byli unavení a zamlklí.

Při obchůzkách jsem zaslechl pár zajímavých rozhovorů. Tak třeba skupinka dvou kluků a dvou holek - děvče vzadu se ptá kluka ve předu: "Tak jak to teda vidíš - jsi pro potraty nebo proti, řekni!" "Dej mi s tím už pokoj, už toho mám dost, bavit se celou cestu o potratech!", odsekne kluk. Děvče to nevzdalo, na vůdce tlupy doráží dál, ale již mimo můj doslech.

Jiná dívka po prohlídnutí výstavy vykřikla: "V životě, v životě nepudu na potrat, nikdy!" Další naopak: "A stejně bych šla na potrat!" A její chlapec na ni kouká a říká: "No to si snad děláš srandu, po tom co jsi tohle viděla?"

Počasí oba dny perfektní.

1. den akce trvala od 13.15h do 19.15h. Lidi chodili od 15h, nejvíce v 18h.

2. den akce trvala od 10h do 18.30h. Lidi chodili celý den, nejvíce dopoledne a pak po 16h.

30 podpisů.

Fotografie