Čekáte-li nečekaně dítě — volejte 800 108 000

Demonstrace

festival České hrady

Město Bezděz
Datum pátek 30. srpna 2019

Souhrn: Zklamání - přijelo málo lidí, zaútočila babča.

Útvar a umístění: Jedna linie podél zábradlí čelem k vlakům, druhá linie u stožáru. Na pro nás ideální místo - polní cesta mezi parkovištěm areálem, je pro nás nemožné se dostat. Zbyly nám jen tyto dvě možnosti - v pátek oslovit lidi co přijedou vlakem a v sobotu v obci oslovit ty, co půjdou na hrad a do hospod. Obojí nevyšlo tak jak jsme čekali - vlakem přijelo málo lidí, protože festival "Hrady" je spíš pro dospělé a ti jezdí autem. Sobota byla slabší proto, že bylo přes 30°C ve stínu a mnozí si cestu na hrad rozmysleli.

Úřady: Zavolal jsem policii, neboť nás fyzicky (nejen) napadla starší maličká paní a její hubený asi partner jí přizvukoval. Strkala do nás, vytrhávala věci z ruky atd. Policistům jsme řekli, že nechceme podávat žádné trestní oznámení, dělat někomu potíže, jenom že prosíme, aby jim domluvili a my měli klid. Policisté tak učinili o už si nás ta dvojka nevšímala. Na druhou stranu policistům na obci řekli, že oznámení musí být doručeno osobně nebo poštou, jinak není platné. A my zase, že již x let existují elektronické podatelny a elektronické podpisy dokumentů. Policisté byli zmateni, šlo tvrzení proti tvrzení. Obec Bělá trvala na svém, nakonec však, že je to vlastně jedno, že jim v podstatě vůbec nevadíme, když nepřekážíme provozu. Tak.

Jelikož nádraží Bezděz a obec Bezděz jsou v jiném kraji, přijela další hlídka, Liberecká. Vlastně nám přijeli říct, že na zítra je to v obci domluvené, pan starosta o tom ví atd. Ale, za chvíli jiná hlídka, že nám doporučují panu starostovi zavolat, že je nějaký rozlobený. Zda musím ocenit trpělivost a vytrvalost mého kolegy Tomáše. Milý pan starosta mu asi pětkrát praštil s telefonem a pořád mu nadával. Tomáš mu volal znovu a znovu: "Tak pane starosto, domluvme se jako rozumný chlapi, nezvyšujme na sebe hlas..." Nakonec se dohodli, že mu ráno zavoláme a pokusíme se domluvit na místě. Uf.

Počasí: Sahara.

Reakce: Celkem nic moc, pár rozhovorů s jednotlivci, na konci při úklidu se zastavila parta holek, to bylo prima setkání. Jedna z nich se vdává, tak vyrazili na rozlučku se svobodou. Krom jedné všechny podepsaly petici.

Statistika: Akce trvala od 13h do 19.15h.

Fotografie