Čekáte-li nečekaně dítě — volejte 800 108 000

Petiční stánek

Galerie Harfa

Město Praha
Datum pátek 6. září 2019

Souhrn: V klidu, jen jedna nepřátelská reakce.

Útvar a umístění: Akce formou petičního stánku, použito všech 15 panelů.

Úřady: Bez kontaktu.

Počasí: Pěkné.

Reakce: Vrátili jsme se sem po roce ne pro velké davy, ale protože se zde "vyskytují" především tzv. obyčejní lidé, tedy ne cizinci či kravaťáci, což v Praze není vůbec samozřejmost.

Před obchoďákem reportéři TV Prima natáčeli rozhovory s kolemjdoucími na nám neznámé téma. Toho se snažila využít jistá odpůrkyně, jež si jim stěžovala na náš stánek snažíc se vyvolat skandál. Ti jí sice vyslechli, ale dále jí i nás ignorovali, nejsme již mediálně zajímaví tak jako kdysi.

Jinak byly reakce buď neutrální nebo pozitivní. Několikrát jsem vyrazil rozdávat letáky, ale v Praze je to extrémně neefektivní až kontraproduktivní. Osvědčilo se čekat až se někdo zastaví a být k dispozici.

Při jedné diskusi se skupinou děvčat jim kolega ukázal na jeden z panelů a ptá se: "Je toto noha lidská, či není?" Děvčata po chvíli vykrucování: "No, noha je lidská, ale v hlavě to nic nemá..." V takových chvílích je pro nás nejtěžší odolati pokušení a nepoužíti argumentačních faulů, jakých se, jak jistě chápete, nabízí hned několik...

Statistika: Akce trvala od 10.30h do 17h, asi 2 500 kolemjdoucích.

Rozdáno 2 modely, 50 letáků. 20 podpisů.

Fotografie