Čekáte-li nečekaně dítě — volejte 800 108 000

Petiční stánek

festival Future port Prague

Město Praha
Datum středa 11. září 2019

Souhrn: Dobré, až na téměř nulové reakce.

Útvar a umístění: Akce formou petičního stánku, použito všech 15 panelů. První den situovaný naproti tramvajovému ostrůvku, druhý den blíže a čelem k vchodu do výstaviště.

Úřady: Bez kontaktu. Policie ani radnice se většinou o petiční stánky nezajímá, asi díky zkušenostem prohraných soudů s jinými subjekty, např. s Piráty a SPD.

Počasí: Pěkné.

Reakce: Téma festivalu byla budoucnost, zejména v technologiích, umělé inteligenci atd. Tak jsme jim chtěli připomenout, že civilizace, jež zabíjí tolik svých dětí až vymírá, žádnou budoucnost nemá. No jo, myšlenka je jedna věc... Malý háček - takřka nikdo z účastníků s námi mluvit nechtěl. S modrými cedulkami na hrudi se sebevědomě promenádovali sem a tam, tváříc se, jako že zabité na panelech nevidí, majíc mysl ve vyšších sférách. Ale viděli... A těch pár diskusí co přišly, ty stály za to. Mladá dáma s drahým foťákem - feministka. Točíme se v kruhu - svoboda volby. Ano, jsme pro všema deseti, ale pro všechny, i pro to mimčo. Moje svoboda končí tam, kde začíná vaše svoboda. Moje svoboda volby nesmí zlikvidovat vaší. A já mám právo... Práva mají hranice, právo, které způsobí smrt nevinnému, není právo, ale bezpráví. A tak pořád do kola...

Nepřátelská reakce - 1 osoba z cca 10 000. Svědectví lhostejnosti.

Statistika den 2.: Akce trvala od 10.15h do 17.30h, asi 6 000 kolemjdoucích.

Rozdáno 7 modelů, 80 letáků. 12 podpisů.

Fotografie