Čekáte-li nečekaně dítě — volejte 800 108 000

Demonstrace

U nádraží

Město Rokycany
Datum středa 18. září 2019

Souhrn: Míň lidí, policejní manévry a nečekaná pomoc od party Romů.

Útvar a umístění: Přímá linie podél cesty vedoucí z podchodu + 3 panely kryjící pohled od vchodu nádražní budovy. Možnost úplně se vyhnout panelům byla jít pěšinou v parku, jen několik kroků navíc. Na každé straně hlídal jeden z nás, aby k panelům nechodili malé děti. Při "návštěvě" policie, abychom se jim mohli věnovat oba, opačnou stranu zajistili hošani, kteří se tam celý den poflakovali a pozorovali nás.

Úřady: Na úřadě si dobře pamatovali, že s námi před asi čtyřmi lety prohráli soud, takže byli velmi opatrní v tom nějak proti nám zasáhnout. Ale chtěli, a očividně moc a moc. Nahnali tam x strážníků, kteří do nás hučeli, snažili se nás znervóznět, hledali chybičku, kterou by proti mohli použít proti nám. No, marně; místo a způsob zajištění bylo neprůstřelné.

Počasí: Příjemné.

Reakce: Pár dospělých nám dalo držkovou, jinak dobrý, hlavně dívky.

Mladý muž se na mě hrozně rozkřičel, že prý je citlivý a obrázky ho zraňují. Tak jsem šel za ním, omluvil jsem se, že tu očividně nejsou pro něj, že on by nic takového zajisté neudělal, aby nechal zabít nevinného. A myslel jsem to vážně, chtěl jsem ho utěšit. Po té začal obhajovat potrat, že když je taková situace a maková situace... Když jsme mu vše od argumentoval, zarazil se, podíval se mi do očí a povídá: "Hele, přeci nejsem idiot, abych nepochopil, že potrat je vražda." A šel podepsat petici.

Statistika: Akce trvala od 11.30h do 17.15h, panely vidělo asi 1 500 lidí.

Rozdáno 20 modelů, 150 letáků. 40 podpisů.

Fotografie