Čekáte-li nečekaně dítě — volejte 800 108 000

Demonstrace

Pěší zóna

Město Karlovy Vary
Datum pondělí 23. září 2019

Souhrn: Zvýšená agresivita odpůrců, odpolko slušný zájem o prohlížení panelů.

Útvar a umístění: Postaveno jako přímá linie s čely krytá budovami, možnost panelům se vyhnout byla zbývající částí cesty za linií. Později na přání úřadu odstraněna čela pro případný průjezd záchranky.

Úřady: Bez problému, dobrá komunikace s úřadem.

Počasí: Perfektní.

Reakce: Dneska jsme si to vyžrali za předešlé období klidu. Přitom vůbec nešlo o panely jako jindy, ale o názor. Jak prý si vůbec můžeme dovolit takové názory ventilovat veřejně!

V jednu chvílí si na nás vylívá zlost feministka, že když nemáme dělohu, tak máme držet hubu. Za chvilku se tam objeví trojice diskutujících muslimů; manželka jedno z nich udržuje stálou vzdálenost tak, aby nebyla sama a ani aby nebyla účastna hovoru. Kde jsi teď, milá feministko?! Feministky také mlčí k praktikám v Indii, kde jsou prováděny potraty z důvodu pohlaví, ačkoliv je to tam od r.1994 zakázáno. V jedné vesnici se již 2 roky nenarodila dívka, to je přeci jasný útok na ženské pohlaví!

Asi 60% lidí byli cizinci, hlavně Rusové, mnozí jsou zde na trvalo, i mladí. Někteří se chtěli vyloženě družit, jiní vysvětlit, co je petice. To však bylo nad naše síly, neboť takové slovní okruhy jsme za totáče ve škole nebrali. Museli se spokojit s prohlášením "Abort plocha". Hned porozuměli, ale nelíbilo se to. Němec si zase stěžoval, že obrázky jsou depresivní, že by raději něco juchuchu, nějaký cirkus. Odpověděli jsme, že Kind tot do cirkusu taky nepůjde. Áha, řekl jsem si, když odešel, tak oni Němci rádi cirkus, proto zvou ty migranty...

Statistika: Akce trvala od 12h do 18.15h, panely vidělo asi 6 000 lidí.

Rozdáno 10 modelů, 50 letáků. 20 podpisů.

Fotografie