Čekáte-li nečekaně dítě — volejte 800 108 000

Demonstrace

Gymnázium a SOŠ

Město Moravské Budějovice
Datum pondělí 14. října 2019

Souhrn: Budějky jsou pro život, řekli jsme si překvapeně...

Útvar a umístění: Přímá linie podél zdi školního parku směrem k městu krytá panelem na chodníku napříč od Penny. Díky tomu jsme mohli odklonit dvě školky cestou okolo Billy. Pro studenty to ale nebylo ideální, polovina odcházela směrem k Penny Marketu. Příště přímo do parku, je v majetku města.

Tentokrát jsme byli tři, neúnavně a přitom s jemností sobě vlastní diskutoval se studenty pan Josef. Courací přestávku měli studenti ve 12.30h.

Úřady: Bez problému. Strážníci se jen přišli podívat.

Počasí: Mlha a zima.

Reakce: Tak nejstarší studenti gymnázia klasicky s nosem vzhůru, ostatní alespoň letáček. Plastová mimča mizela taky pěkně rychle. Dost dobrých rozhovorů.

Kolemjdoucí dospělí vesměs reagovali pozitivně, mnozí pro život.

Slečna na mě vyhrkla obvinění: "Vy mi chcete vzít život?!". "Já že chci brát život?", udiven odpovídám. "Myslel bych, že život chcete brát život vy, když navrhujete potrat."

Paní se svěřila jak bojovala za život své vnučky, která dle doktorů měla být těžce postižená a naléhavě doporučovali potrat. Nyní jsou dívence 3 roky a má jen ručičku trochu špatnou. Prý když se ni děvče hledí, jakoby jí v očích viděla, že je na světě právě díky své babičce.

Statistika: Akce trvala od 11.15h do 16.15h.

Rozdáno 40 modelů, 150 letáků. 55 podpisů.

Fotografie