Čekáte-li nečekaně dítě — volejte 800 108 000

Demonstrace

Gymnázium

Město Znojmo
Datum úterý 15. října 2019

Souhrn: Na diskuse a na množství oslovených bohaté, ale útvar zde nevhodný.

Útvar a umístění: Obdélníkový útvar se dvěma vchody. Nebyl pro toto místo ideální, neboť se mu mnoho lidí vyhnulo, ale potřebovali jsme využít zdejší pevné body kvůli větru. Odpolko jsme museli ze stejného důvodu udělat o vchod více. Příště bude lépe zkusit cestu parkem dolů. Studenti o přestávkách vysedávají na lavičkách a klábosí.

Úřady: Bez problému, krom jednoho strážníka, neznalého nejzákladnějších dopravních značek. Tvrdil, že panely ohrožují bezpečnost cyklistů. Odešel až po té, co jsme jej dovedli ke značce "Konec cyklostezky" a třikrát vysvětlili její význam.

Počasí: Slunko a silný vítr.

Reakce: Minimum nepřátelství, hodně lidí (oproti většině republiky) pro život. Studenti dobře reagovali na oslovení (i na těch lavičkách) a měli zájem o materiály.

63 letý bývalý gynekolog po podepsání petice vyprávěl (video), že kdysi také dělal potraty. Po zhlédnutí filmu "Němý výkřik" to již odmítal, což vedlo k problémům a nakonec ho vyhodili. Byla pochybnost, jestli si pán nevymýšlí, abychom nepublikovali nesmysly, ale jeho identita byla potvrzena.

Statistika: Akce trvala od 10.15h do 16.45h, panely vidělo asi 800 lidí.

Rozdáno 30 modelů, 200 letáků. 52 podpisů.

Fotografie