Čekáte-li nečekaně dítě — volejte 800 108 000

Demonstrace

Gymnázium a OA

Město Jindřichův Hradec
Datum pondělí 21. října 2019

Souhrn: Skvělé místo, moře studentů a diskusí s nimi.

Útvar a umístění: V místě se pohybují jen studenti (a personál) několika škol a z internátu, takže jsme panely rozmístili viditelně na třech místech při křižovatce. Studenti zde proudí po celý den. Vyplatilo by se zde být 2 dny, aby se dostalo na otázky všech.

Úřady: K akci na tomto místě (k místu středečnímu taky ne) žádné větší výhrady, byl jsem jen požádán o přesunutí stolku kvůli bezpečnosti. Místo plánované na zítra se ale úřadu nelíbilo, pěší zóna je prý moc úzká a jezdí tam občas auta. Vyhověli jsme a přijali náhradní místo.

Ředitel gymnázia spolu se svým zástupcem nám přišli říci, že se jim naše akce nelíbí a že s ní nesouhlasí. Upřímně jsme odpověděli, že jejich právo mít tento názor respektujeme, ale akce je legální nahlášená na úřadě atd. Diskuse to byla hořko vtipná, neboť tato výměna se opakovala několikrát dokola. Tu se ředitel namíchl a začal se mému kolegovi posmívat, že se již 11x opakoval. "Jestli se kolega opakoval 11x, tak vy 12x...", vrátil jsem mu míček.

Počasí: Perfektní: sluníčko a bez větru.

Reakce: Výjimečný zájem - o prohlížení, o materiály, u některých zvědavost a touha porozumět, u některých touha dokázat nám, že jsme úplně mimo. Jeden vysoce inteligentní a vzdělaný student - fanoušek EU a vší Bruselské agendy se do diskusí zapojoval znovu a znovu. Jeho přítomnost byla cenná v tom, že byl schopen diskutovat faktograficky, věcně, což je u dnešní mládeže vzácnost. Na druhou stranu některé jeho názory byly natolik výstředné, že jej napomínali i jeho kamarádi, a to dávalo diskusím vyšší hodnotu, než když je argumentuje osm proti jednomu.

Statistika: Akce trvala od 11.30h do 15.45h, panely vidělo asi 800 studentů.

Rozdáno 25 modelů, 200 letáků. 11 podpisů.

Fotografie