Čekáte-li nečekaně dítě — volejte 800 108 000

Demonstrace

SOŠ a SOU

Město Jindřichův Hradec
Datum středa 23. října 2019

Souhrn: Tak sem už nikdy - studentů málo a ještě protivní.

Útvar a umístění: Dvě linie podél plotu areálu učiliště směrované do ulice. Krom studentů tudy prochází jen pár dospělých, žádné děti.

Úřady: Bez problému.

Počasí: Mlžné.

Reakce: Studenti protivní a pohrdaví jako by to bylo gymnázium. Bylo to překvapující, studenti technických oborů takoví nebývají.

Klučina, který nejvíc na nás křičel, že zavolá policii a dostaneme pokutu atd. se vrátil a v rozhovoru se svěřil, že je naštvaný proto, že sám také dělal petici a úřady s ním hrozně zametli. Tak jsme mu vysvětlili, jak petiční zákon funguje, a jak má na to příště jít a nakonec podepsal i tu naší. Tak to je dost hojný případ, že lidé na ulici na nás útočí a když se je podaří rozmluvit, ukáže se, že jim nejde o téma ani nás osobně, že se jen cítí opuštěni, zrazeni či poníženi.

Studentů tam mělo být hodně, asi 50 jich prošlo areálem přímo na internát, ostatní (z těch co co nevyšlo "naším" vchodem) buď šli jiným vchodem nebo byli na exkurzi.

Potěšením v té bídě byli, myslím, dva řidiči, kteří zastavili aby si prohlédli panely a poté podepsali petici, jeden z nich to pověděl doma ženě, ta vzala děťátko, sedla do auta a přijela taky.

Statistika: Akce trvala od 10.45h do 15.45h, panely vidělo asi 150 studentů.

Rozdány 2 modely, 30 letáků. 9 podpisů.

Fotografie