Čekáte-li nečekaně dítě — volejte 800 108 000

Demonstrace

Gymnázium

Město Uherské Hradiště
Datum pondělí 11. listopadu 2019

Souhrn: Výborné: místo, mnoho studentů, urputné diskuse.

Útvar a umístění: Oboustranná klikatá linie na trávníku mezi silnicí a chodníkem. Chodí zde jen studenti a pár dospěláků na autobusák i do centra.

Úřady: Bez problému.

Počasí: Zataženo a chladno, ale bez padající vody, díky Bohu.

Reakce: Během dne nic moc zájem, pozdě odpoledne vypukla diskusní smršť.

Oslovil jsem tři slečny, dvě hned začaly na mě ječet. "Slečny, neječte mi jak Viktorky, demokracie je diskuse a né ječení, zkuste argumenty!" A jo, pak dobrý.

Po jedné velké debatě s partou děvčat nás přihlížející mladík obvinil, že jsme se chovali k nim příšerně, strašně jsme je uráželi atd. Řekl jsem na to: "Jestli to tak je, tak se velice rád omluvím, připomeňte mi tedy, co špatného jsem řekl." Student začal něco koktat a rychle odběhl. No, už vím, čím ty studenty urážíme, došlo mi to. Tvrdošíjně trváme na svém a nejsme s to se nechat přesvědčit jejich argumenty. Tím ale neříkám, že občas neplácneme něco, co se nesluší...

Jeden smutný příběh: Slečna byla dvakrát znásilněna a šla na potrat. V diskusi se snažila svůj čin obhájit. Věděla, že potrat je špatný, přesto se nás snažila přesvědčit, že v jejím případě byl dobrý. Odešla naštvaná. My můžeme chápat její trápení a motivy, ale nemůžeme schvalovat, aby se následky násilí řešily násilím.

Byli jsme podpořeni místními. Paní Jana nevěřícně hleděla na nevšímavé a odmítavé reakce, a řekla: "Nebojte, nejsou tu jen lidi co vám nadávají, ale i ti, co vám věří a stojí za vámi. To potěší.

Statistika: Akce trvala od 12h do 16.15h, panely vidělo asi 700 studentů.

Rozdáno 10 modelů, 150 letáků. 16 podpisů.

Fotografie