Čekáte-li nečekaně dítě — volejte 800 108 000

Demonstrace

Autobusové a vlakové nádraží

Město Náchod
Datum pondělí 18. listopadu 2019

Souhrn: Skvělé místo, fajn dospěláci, příšerné počasí, podivný úřad.

Útvar a umístění: Parčíkem vedou k nádraží dvě cesty, využíváme tu kratší, kde vytváříme uličku ze dvou protilehlých linií a tu cca o 5m delší necháváme pro ty, co nechtějí panely vidět.

Úřady: Během akce bez problému, před i po akci divné řeči. Paní úřednice mě v telefonu vyzývala, abych prý byl k občanům Náchoda spravedlivý. Jelikož jsme v parčíku (po 4 letech) po druhé, bylo by prý fér, abychom nyní byli na té delší cestě (kde chodí a asi 3 %lidí). "Jsem přesvědčen," odpověděl jsem, "že ti občané Náchoda, kteří byli letos zabiti při potratu, jistě vnímají pojem "spravedlnost" jinak než vy." Její chápání spravedlnosti považuji za hanebné, neboť procházející občané Náchoda svobodu volby mají, neboť 10 kroků nikoho nezabije, na rozdíl od potratů. Fuj. Pár dnů po té mi napsal pan starosta, že my jsme fuj...

Počasí: Celodenní mrholení odpolko doplnil déšť s nárazy větru. Vlastně hlavní důvod, proč jsme to ten den neodpískali, byla "náklonnost" úřadu. A místo samotné je supr za každého počasí.

Reakce: Dospělí překvapivě s pozitivnějším přístupem než mládež. Z předešlé návštěvy města jsem si odnesl ponaučení - v Náchodě před školy nechodit. Mládež je zde laděná nějak komsomolsky, v blízkosti škol je to ještě výraznější, proto jsme se tentokrát středním školám vyhnuli.

Petici jsme vyndávali ze stolku jen na přání, jeden podpis a byla mokrá. Schovat se na autobusáku pod střechou nic neřešilo, pršelo všemi směry.

Stařenka nám vyprávěla příběh její sestry, jež měla nemocné srdce a otěhotněla. Doktoři jí řekli: "Buď vy, nebo to dítě, vyberte si!" Ona se rozhodla pro dítě, k výchově ostatních dětí zplnomocnila sestru. Dopadlo to výborně, všichni naživu dodnes. Paní nás velice chválila a povzbuzovala v naší práci.

Statistika: Akce trvala od 11.45h do 16h, panely vidělo asi 2 000 lidí.

Rozdáno 0 modelů, 30 letáků. 15 podpisů.

Fotografie