Čekáte-li nečekaně dítě — volejte 800 108 000

Demonstrace

SŠ hospodářská a lesnická

Město Frýdlant
Datum pondělí 16. prosince 2019

Souhrn: Divné - místo i průběh. Velká debata se strážníky.

Útvar a umístění: Tři trojúhelníky bez nožiček ve škarpě přes silnici naproti vjezdu do školy. Studenti sem chodí houfně kouřit.

Dali jsme si na vymyšlení panelů na čas, vyzpovídali jsme i místního usedlíka, jež nám byl nakloněn. Leč, jeho přesná informace, že studenti chodí pěšinou přes louku, byla zavádějící - onou pěšinou se vydali jen 3 studenti. Panely tak viděly asi jen 2/3 studentů, ostatní šli druhým vchodem, ti dostali alespoň letáky.

Úřady: To to bylo hodně zajímavé. Město o naší akci pana ředitele informovalo, ten přesto žádal Městskou policii o zákrok proti nám. Až do jeho odjezdu vozem nás jeho vystupování ponechávalo v nejistotě, zda přece jen nehodlá proti nám použíti násilí. Strážníci, kteří přijeli až z Liberce, se ocitli v nezávidění hodné situaci: ředitel tlačil, my jsme právně argumentovali a město jim nezvedalo telefony - akce mrtvý brouk. Nic méně, sami usoudili, že škarpa patřící silnicím veřejným prostranstvím je. Nakonec jim na úřadě telefon zvedli a sdělili strážníkům, že městu je shromáždění lhostejné a jim by mělo býti též, neboť je řádně oznámeno. Tím ze strážníků spadlo břemeno a přesto zůstali - jen tak na pokec.

Počasí: Velmi silný vítr se sluníčkem.

Reakce: Děvčata byla velmi propotratově laděna, buď se nám vyhýbala, nebo pokřikovala hesla. Kluci byli naopak družní, chtěli si s námi povídat, ale spíš např. o drogách a o situaci ve škole. Paní učitelce prý vůbec nevadí, když přijdou na hodinu zfetovaní s krvavýma očima, hlavně když neruší a učí se. Kolega je povzbudil k abstinenci svědectvím vlastního života, jak se s drogami vypořádal a a o co lepší je žít život bez nich.

Statistika: Akce trvala od 11.30h do 15.15h, panely vidělo asi 150 studentů.

Rozdáno 5 modelů, 180 letáků. 5 podpisů.

Fotografie