Čekáte-li nečekaně dítě — volejte 800 108 000

Demonstrace

Autobusové nádraží

Město Semily
Datum úterý 17. prosince 2019

Souhrn: Den s překvapeními - nezvykle pozitivní reakce dospělých a to co vadí úřadu Semily doslova šokovalo.

Útvar a umístění: Uzavřený útvar doplněný křovím se dvěma vchody zabírající cestu k autobusům. Další 2 chodníky na obchůzku pro malé děti k dispozici.

Úřady: Věrný pan úředník s námi strávil většinu dne (od 11h do 15h) jako obvykle. Nejdřív přišel se strážníky, asi aby nás postrašil, nebo co, a hartusil, že jsme nedodrželi podmínky, všechno je špatně atd. Což nelze než odmítnout, dobře víme, co žádá zákon. Nabízím ale možnost dílčí úpravy útvaru, které našim právům neuškodí a potřeby úřadu naplní. "Tento panel bych potřeboval otočit dovnitř.", ukazuje pán na nenásilný panel "Vývoj člověka". "Dobře, s tím nemám problém, jen by mě zajímal důvod.", odpovídám. Vrtá mi to hlavou, vždyť na něm není ani krev, ani mrtví, jen hezká miminka. A zase pán mává deskami, argumentuje ustanoveními... Znovu povídám, že mu panel ochotně otočím, jen jsem zvědavý a přál bych si vědět, proč právě tento panel vadí a třeba "Mengele" nevadí. Pan úředník nakonec tiše (asi aby nebyla slyšet na videu, které natáčel kolega) odpovídá: "Ta věta, co je na něm, mohla by někoho pohoršit." Otáčím se k panelu, abych si přečetl, co hrozného říká, a spadla mi brada: "Člověk - oběť globální genocidy." Takže, přátelé, až nám bude opět někdo povídat, že máme mít hezčí obrázky, aby nám úřady nedělaly problémy a lidi nás měli rádi, tak si vzpomeňte na tenhle, a nikoliv ojedinělý případ. Stačí nazvat člověka člověkem, muže mužem a ženu ženou a jste nežádoucí, a brzy i na odstřel.

A co bylo dále? Panel jsem otočil, mé slovo platí. Naopak jsme kategoricky odmítli požadavek, abychom vpouštěli mládež od 16 let. Kam na ty cifry ti úředníci chodí? Ústavní soud jasně mluví o malých dětech! Zkuste se zeptat středoškoláků, vypalujících si frňák před školou, jestli jsou malé děti! Kdo by pak byli děti velké? Asi důchodci. Pouštěli jsme jako vždy do útvaru od 12 let, pán už se k tomu ani nevyjadřoval.

Počasí: Inverzní, ale teplé.

Reakce: Velice pozitivní ze strany dospělých, sami se zajímali za co je petice, u mládeže střídavě.

Statistika: Akce trvala od 10.45h do 16h, panely vidělo asi 700 lidí.

Rozdáno 20 modelů, 100 letáků. 43 podpisů.

Fotografie