Čekáte-li nečekaně dítě — volejte 800 108 000

Demonstrace

Gymnázium

Město Kutná Hora
Datum úterý 10. prosince 2019

Souhrn: Naprostá pecka - diskusní maratón.

Útvar a umístění: Dvoupatrová linie na chodníku podél plotu zahrádky dvojdomku naproti vchodu gymplu.

Úřady: Bez problému i jakékoliv komunikace.

Počasí: Perfektní, po delší době sluníčko.

Reakce: Bylo to až neuvěřitelné, ještě jsme ani nedostavěli, a už se na kolegu vrhli studenti. S krátkými přestávkami nás obléhali otázkami celý den. Cílem některých bylo, aby nás zesměšnili, ztrapnili a veřejně dokázali, že jsme úplní mimoni. Smíchy se prohýbali v pase nad prokazatelnými fakty, např. když jsem vysvětloval, co říká český potratový zákon o možných důvodech potratu nad 3. měsíc: „Jo tos někde četl, to jako umíš číst, jo na internetu, aha...“. „Hm, někde na internetu, na webu Ministerstva vnitra nebo Poslanecké sněmovny...“, odpovídám s klidem ignorujíc fakt, že mi tyká a vysmívá se mi děvenka, jež by téměř mohla být mojí vnučkou. Ale když se na to aspoň koukne a něco si o tom přečte, budu spokojený.

Těch studentů, jež chtěli vézt diskusi racionální a bez invektiv byla naštěstí většina a tito herci vadili i jim. Dotyčnou slečnu kluci komentovali, že se od ní raději budou držet dál.

Některé názory byli opravdu šílené, gymnáziu nepřiměřené. Že se najde student, jenž bude tvrdit, že se zplozený člověk nejprve stává zvířátkem a až později člověkem, nebo studentka, že je to nic, mě šokuje. „Proč byste tedy chodila na potrat, když máte v břiše nic?"

Velice oceňujeme těch několik statečných, kteří se za komentářů posměvačů odhodlali podepsat petici, to jsou rytíři dneška.

Hlavní tíhu diskusí nesl však kolega Tom, za což jsem byl tuze rád, moje hlasivky odcházejí na špacír dřív než jemu.

Statistika: Akce trvala od 10.45h do 16h, panely vidělo asi 350 studentů. 4 podpisy.

Fotografie