Čekáte-li nečekaně dítě — volejte 800 108 000

Demonstrace

SOŠ a SOU

Město Beroun
Datum pondělí 13. ledna 2020

Souhrn: Bylo to divoké a šlo to na hloubku.

Útvar a umístění: Dvě linie panelů při dolní brance školy. Jde o svaté území studentů, kam chodí o přestávkách hulit.

Úřady: Bez problému.

Počasí: Sluníčko jak zjara.

Reakce: Velké diskuse, a jak už to tak bývá, různého charakteru. Někteří kluci byli tak osloveni, že si vzali letáky a ve škole je rozdávali, jiní - naštvaní, že jsme se nakvendovali na jejich hulírnu trávy a toužící si posílit své postavení ve smečce, nás posílali do prdele, nadávali nám do kreténů, přikazovali ať držíme hubu atd.

Nedalo se k tomu již mlčet, taky umíme odpovědět tvrdě, a přitom snad slušně, i tak je to pro přidrzlé studenty někdy otřes a některé to přiměje přibrzdit. Např.: "Mohu citovat Forresta Gumpa? Pro hlupáka každý hloupý".

Takřka po celý den tam s námi nějací studenti pobývali a někteří se i odmítli vrátit do výuky. Později už ani ne kvůli diskusím, jen chtěli vidět, jak přijede policie volaná školou a rozežene nás snad obuchy a slzným plynem. Byli tak zklamaní, že nikdo nepřijel, že si začali vymýšlet a po škole roznášet drby, že jsme dostali mastnou pokutu.

Mimo školu a po vyučování, skupinku diskutujících studentů s batohy na zádech důrazně napomenula učitelka, ať se s námi nezastavují a mažou domů. A rozčilovala se, že jí oslovujeme soudružko učitelko. "Pokud soudružka nejste, tak proč jim zakazujete, v jejich volném čase, aby se s někým na ulici bavili?" "To né, to jsem neřekla!", hájila se. "Ale, řekla jste to.", zradil pí/s učitelku, nikoliv však pravdu student.

Statistika: Akce trvala od 11.15h do 15.15h, panely vidělo asi 300 studentů.

Rozdáno 8 modelů, 50 letáků. 10 podpisů.

Fotografie