Čekáte-li nečekaně dítě — volejte 800 108 000

Demonstrace

SŠ technická

Město Most
Datum pondělí 27. ledna 2020

Souhrn: Hodně studentů, slabší odezva a sprostý úředník.

Útvar a umístění: Přímá linie dělící cestu od školy k MHD. Možnost vyhnout se panelům využilo celkem 5 studentů.

Úřady: Už na nás čekali - 3 úředníci a 3 policisté z vedení Mostecké PČR. Jednání bylo od počátku vyhrocené, jeden z úředníků nás osobně urážel - padala slova jako cvoci, kokoti a podívejte na sebe, jak vypadáte. Je to hanba magistrátu, nechápu, jak někdo může dovolit z moci úřadu někoho urážet. Ti druzí argumentovali hesly z papíru, který měl být nálezem Ústavního soudu. S naší známostí dotyčného nálezu jejich citace nekorespondovaly, chtěl jsem papír vidět. Ale, ale, podepsán je nějaký Abú Alí Ibrahim (dotyčnému se omlouvám, přesně jsem si jméno nedokázal zapamatovat), a vím jistě, že nikdo podobného jména předsedou senátu ÚS není. Řekl jsem, že takový canc si mohou nechat, což je velice urazilo, a nabídl jsem skutečný nález ÚS. Nakonec jsme se dohodli na onom rozdělení cesty a ponechání prostoru na obejití. V onom prostoru absolutně o nic nešlo, jednalo se o periferii mezi benzínkou a myčkou, že by tam chodily malé děti se absolutně nedalo očekávat.

Vrátili se ve 14h a obvinili mě z nedodržení slova, že jsme se domluvili na uličku. To se ale týkalo domluv o zítřku, kdy jsme to tak skutečně udělali. To už jsme začali jednání nahrávat, tak se výše zmíněná osoba začala krotit a schovávat za kolegy, ti ho také v dalších dnech již sebou nebrali.

Počasí: Mlha, která by se dala krájet se během dne naředila na takovou, co se dá nabírat lžicí

Reakce: U většiny studentů se dají reakce na nabízený leták či pozvání k petici shrnout třemi slovy: Úsměv, děkuji a šumák. Čest výjimkám.

Statistika: Akce trvala od 12h do 15.30h, panely vidělo asi 600 studentů.

Rozdáno 5 modelů, 80 letáků. 9 podpisů.

Fotografie