Čekáte-li nečekaně dítě — volejte 800 108 000

Demonstrace

Pěší zóna

Město Prostějov
Datum úterý 21. ledna 2020

Souhrn: Hodně lidí, opět málo reakcí, klid.

Útvar a umístění: Přímá linie s čely krytá budovami, pro děti možnost obejít obrázky za linií, cca 3 kroky navíc.

Úřady: Bez problému.

Počasí: Dobré, oblačno bez srážek i bez větru.

Reakce: Negativní jen zde bydlící pán, který se zlobil, proč nejdeme na náměstí. Tam ale bydlí jiný pán...

Také dvě tři feministky, jedna zůstala na diskusi, ty další jen vysypaly pytel zlosti a šly. Dotyčná propagovala známé, leč prolhané heslo - moje tělo, moje volba. Když jí kolega zavedl do hájemství biologie, paní přece jen uznala, že jde o tělo jiného člověka a né její, stále však trvala na svém právu maličkého zabít. "Tak vám děkuju, to mi bude stačit", odpovídá kolega, "takových názorů jsem dnes již slyšel dost." "Opravdu?", rozradostnila se paní. "Ano, celé 3, ze 3000.", zase zklamal paní kolega.

Občas jsme si připadali, jako že pořádáme konkurs pro TV Barrandov na novou věštkyni Jolandu (ta původní totiž zrovna zemřela). Několik zastánců potratu prohlašovalo: "Vždyť to děcko bude trpět celej život!" "A jak to víte, paní, vy jste věštkyně?" Jako ta Jolanda, vidíte „velký špatný“. Má - li kdo blbou mámu, tátu, může mít blbé dětství (taky nemusí, když bude mít supr bábu, dědu), a to je jen 1/4 života, dospělý život bude mít takový, jak si ho upeče.

Stařenka zavzpomínala, že když ještě chodila do práce, měla dost kolegyň, které měli potrat za sebou. A všechny toho během let litovali: "Teď by bylo klukovi 20, nebo teď bych asi už měla vnoučátka.

Potěšila nás slečna ze zdrávky, když nás pozvala k jejich škole, abychom to jejím spolužákům vysvětlili. Zdrávka byla sice na středu v plánu, háček byl v tom, že Prostějovští studenti se s námi nebaví. Problém může být i v jazyce, lidem na Hané zníme jako Pražáci, pořád musíme vysvětlovat, že nejsme.

Statistika: Akce trvala od 10.45h do 16.15h, panely vidělo asi 3500 lidí.

Rozdáno 15 modelů, 100 letáků. 24 podpisů.

Fotografie