Čekáte-li nečekaně dítě — volejte 800 108 000

Demonstrace

SŠ lesnická

Město Hranice
Datum pondělí 2. března 2020

Souhrn: Akce s velkým zájmem studentstva o prohlížení panelů, naopak téměř bez diskusí a s jedinou výjimkou bez konfliktů.

Útvar a umístění: Před školou se nacházel čerstvě vykácený parčík, kam byli kluci zvyklí chodit vykuřovat. Klopýtaje přes množství větví a pařezů, zápasíce s poryvy větru, jsme zde postavili otevřený a větruodolný útvar. Příště to už ale nepůjde, má se stát autobazar.

Úřady: Nic.

Počasí: Oblačno a velmi silný vítr.

Reakce: Budoucí lesáci jsou přece jen trochu zvláštní typy, nepřišli jsme na to, jak je vylákat k diskusím. Ale letáčky si většinou brali, když o každé přestávce vycházeli kouřit a přitom si prohlížet panely.

Stalo se: Přišla nám podepsat petici paní a toto řekla o sobě: "Měla jsem za svobodna tři kluky a zvládli jsme to, teď jim je padesát. Tenkrát jsem si řekla, že nedám na lidi, a dobře jsem udělala!"

Poněkud podivná řeč učitelky: "Přijďte, až budete těhotnej!"

Slečna se skupinou kluků se zastavila a pravila: "Já kdybych teď otěhotněla, tak si dítě nechám, moje ségra se totiž o dítě snaží a vždy o něj přijde."

Starý pán nám přišel říci, že ten park sázel. Cítil jsem z toho lehkou výčitku, tak jsem se hlásil, že my to nekáceli, a že si moc vážím každého kdo sází stromy.

Po 15h přišel nějaký zlostný člověk, nadával nám, že požíváme cizí pozemek, ale jeho zjevně také nebyl. Dal jsem mu jen krátkou faktickou odpověď a hned jsme začali balit.

Statistika: Akce trvala od 11h do 15.15h, panely vidělo asi 250 studentů.

Rozdáno 10 modelů, 150 letáků. 12 podpisů.

Fotografie