Čekáte-li nečekaně dítě — volejte 800 108 000

Demonstrace

U nádraží

Město Plzeň
Datum úterý 8. září 2020

Souhrn: Velmi dobré místo; nepříjemná opozice.

Útvar a umístění: Uzavřený ze tří stran, čtvrtá krytá trvale uzavřeným podchodem. Možnost vyhnout se panelům cestou z druhé strany podchodu. Tedy stejně jako v předešlých 3 letech.

Úřady: Policejní hlídka opět na udání; po kontrole vše v pořádku.

Počasí: Slunečno, vítr.

Reakce: Asi tři čtyři nepříjemní jedinci, jinak dobré.

Paradox: Snažil jsem se nováčkům vštípit, jak oslovovat lidi a jak jim předat naše postoje a přitom jsem největší skandál způsobil sám. Mladému muži s rukou v gipsu jsem řekl "Dobrý den.", protože jsme se střetli očima. Začal na mě řvát, co si ho dovoluju zdravit, řval kvůli panelům atd. Strávil s námi skoro hodinu a stále někam telefonoval a v pauzách pořvával. Asi už ho měli dost, tak mu zablokovali číslo. Proto si přivolal partnerku, aby mohl použít její mobil a prudit. Policie nakonec přijela, ale až za dlouho, asi ho nechtěli potkat. Ptali se jak to jde, řekl jsem že dobrý, jen že tu byl chlap, co řval a furt telefonoval. "Jo jo, víme, to volal nám.", povzdechl si policista.

Mladík prohlásil: "Ha, mám půl hodiny času, tak vám budu "pomáhat"!" A začal vandrovat do námi oslovených lidí a přesvědčovat je o své pravdě. Ti ho sice ignorovali, ale zavánělo to konfliktem, tak jsme si sedli a odpočívali. Tak se snažil sám oslovovat lidi, ale zjistil, že to ani zdaleka není snadné a opřel se o sloup a čekal jako sup, až zase my někoho oslovíme. Ale my nic, tak klidně uplynula půlhodina a pak procedil mezi zuby: "Je to zase vaše, chlapi." Já: "Ahoj a přijď zas."

Statistika: Akce trvala od 10.30h do 17.15h, panely vidělo asi 3500 lidí.

Rozdáno 20 modelů, 350 letáků. 55 podpisů.

Fotografie