Čekáte-li nečekaně dítě — volejte 800 108 000

Demonstrace

Biskupské gymnázium

Město Hradec Králové
Datum úterý 6. října 2020

Souhrn: Moc dobré místo - park, kde se houfují studenti.

Útvar a umístění: V parčíku mezi gymplem stanicí MHD částečně uzavřený útvar krytý budovou kasáren.

Úřady: Bez problému, měli jsme od města potvrzení. Jen nás trochu vyplašil voják - co prý děláme na pozemku armády. Už jsme se potýkali s ledaským, s vojskem nikoliv. Naše armáda má sice jen asi 5 tanků, ale na nás by stačil i jeden. Ale pak už byl klid; buď jej moje odpověď uspokojila, nebo měl jiné starosti.

Počasí: Silný vítr a zataženo.

Reakce: Mnozí studenti se zastavovali, ve skupinách si prohlíželi panely a diskutovali mezi sebou, s námi málo kdo. Mě se několik z nich ptalo, co má společného Mengele a potraty. Lidi většinou netuší, že se po válce v Latinské Americe živil mimo jiné i potraty.

Dva studenti po několika mých větách - první říká: „Jo, potrat je špatnej, ale když je holka mladá, třeba ve 14...“. Druhý kluk kontruje: „No jo, ale pořád ho zabiješ, uvědom si to.“

Těžký a smutný byl ve svém závěru rozhovor se slečnou, studentkou. Když už argumentačně nevěděla jak dál obhajovat oprávněnost potratu, vyhrkla: „A co tasemnice, mám právo jí zabít?“ „Jo, a jaký je tedy rozdíl, mezi tasemnicí a člověkem?“ Doporučil jsem jí zeptat se svého učitele biologie, ptala se dál, proč by měl mít lidský život větší hodnotu než život tasemnice. "Člověk dokáže milovat tak, jak to jiný tvor nedokáže, ani pes, ani vepř, natož tasemnice.", uzavřel jsem diskusi.

Statistika: Akce trvala od 11h do 16.30h, panely vidělo asi 500 studentů.

Rozdáno 10 modelů, 200 letáků. 15 podpisů.

Fotografie