Čekáte-li nečekaně dítě — volejte 800 108 000Nesoudíme. Pomáháme

Petiční stánek

Polská ambasáda

Město Praha
Datum středa 4. listopadu 2020

Souhrn: Jako první pokus svého druhu asi dobrý, i když nepřítomnost velvyslance a nepochopení ze strany zaměstnanců byly zklamáním.

Útvar a umístění: Experiment "alegorický vůz". 10 panelů na přívěsu našeho podporovatele, který si přál nějak vyvážit ty feministické "oltáříčky", které staví a věší na plot ambasády potratáři.

Úřady: Policisté tajní i běžní, odhadem asi 16 kousků, 4 výjezdy během dne. Byli lehce vyplašení, než pochopili, že jde o pokojnou petici. Ulice je totiž ve zvláštním střeženém režimu, samá ambasáda a vede od Strakovky k Senátu. I když ambasáda byla o naší akci předem informována, ve zmatku volali policii, že jsou tam petice dvě - jedna za a druhá proti. Bohužel policie nebyla s to informovat sama sebe, takže jsem musel vše vysvětlovat vyplašeným policistům znova a znova. Panely na voze nikomu nevadily.

Počasí: Mlhavé.

Reakce: Lidí zde bylo opravdu málo a reagovali v klidu, asi většina z nich byla VIP. Dokonce i feministky byly milé a usměvavé, když šly věšet na plot vyslanectví svoje vzkazy Polské vládě. Za poslední týden tam věšely ramínka, krvavé vložky, jakési esesácké blesky a texty na kartónu, na zídce tam zapalovaly svíčky. To jako na podporu svých ubohých Polských "sester", kterým je upíráno právo "svobodně" zabíjet.

Statistika: Akce trvala od 11.30h do 16.45h, kolemjdoucích pouze několik desítek.

Rozdány 2 modely, 30 letáků. 9 podpisů.

Fotografie