Čekáte-li nečekaně dítě — volejte 800 108 000Nesoudíme. Pomáháme

Petiční stánek

Anděl

Město Praha
Datum úterý 24. listopadu 2020

Souhrn: Naprostá pecka: davy lidí celý den a večer s protidemonstrací slečen feministek.

Útvar a umístění: Akce formou velkého petičního stánku na ideálním místě - v trojúhelníku mezi metrem, obchoďákem a tramvají.

Úřady: Nic.

Počasí: Inverzní.

Reakce: Dost rozhovorů, minimum útoků.

Mladý Romský pár nám vyjádřil podporu v tom co děláme; sami několikrát žádali o adopci, vždy jim byla zamítnuta. Kdyby nějaká "maminka" nezvolila pro své dítě potrat, mohlo mít hned rodiče. Byli to slušný lidi s touhou dávat lásku.

Paní povyprávěla, že když čekala své čtvrté dítě, musela kvůli těžké nemoci na chemoterapii. Pak jí lékař sdělil, že dítě bude postižené a nedožije 2 měsíce. K potratu se však přemluvit nedala a dnes je dceři 24.

Mladý muž podepsal petici se slovy: "Jsem neskutečně vděčný své mámě, že žiju. Tlačili na ni, aby mě dala pryč, byla vyššího věku a já jsem měl být poškozený, ale zvítězila."

Večer se před stánkem postavily dvě slečny s transparentem "Moje tělo, moje právo!" Vladimír se jich ptal, co je vede k takovým závěrům. Jedna řekla, že měla dvakrát zánět vaječníku a že šance mít dítě je malá. Zeptal se dále, proč je pro potrat, když sama dítě chce. "Chci pro ženy svobodu volby." "A co je to za svobodu, chtít právo zabít své dítě?", ptá se kolega. "Není to člověk - do 3 měsíců to nemyslí..." Druhá slečna se ptá: "Copak si myslíte, že by nějaká žena chtěla jít na potrat? To přece by žádná žena nechtěla! Já jsem tu proto, aby mohla." Já jako spíše pozorovatel této debaty, do které se později zapojilo několik dalších kolemjdoucích a i náš přítel Antonín, chci dodat, že se slečny chovaly slušně a vyvarovali se invektiv. K jejich argumentům: To, že dítě ve 3 měsících nemyslí, je pověra. První mozkové vlny byly změřeny ve věku šest týdnů a tři dny po početí. Viz: https://lozierinstitute.org/fetal-eegs-signals-from-the-dawn-of-life/ K argumentu druhé slečny: I když máme svědectví ženy, která byla k potratu fyzicky dokopána, jsou i jiná, kdy dotyčná při prvních známkách násilí a šla na policii nebo vyhledala azyl. I když odpovědnost za potraty leží i na otcích a lékařích, žena, která potrat opravdu nechce, tak se ho prostě nezúčastní.

Statistika: Akce trvala od 10.45h do 17.15h, kolemjdoucích cca 8 000.

Rozdáno 14 modelů, 150 letáků. 42 podpisů.

Fotografie