Čekáte-li nečekaně dítě — volejte 800 108 000Nesoudíme. Pomáháme

Petiční stánek

Bus Háje

Město Praha
Datum středa 14. dubna 2021

Souhrn: Dobré; dost lidí, diskuse s mládenci.

Útvar a umístění: Akce formou velkého petičního stánku na louce při stanici autobusu na Jižním městě. Místo je frekventované, autobusy zde staví co dvě minuty, odpolko ještě častěji.

Úřady: Hlídka MP na udání - řešili nás dlouho, ale k naší spokojenosti.

Počasí: Silný vítr a dost zima.

Reakce: Mladý pár se zastavil s otázkou, jsme - li pro potraty, nebo proti. Nás stále nepřestává překvapovat, že to lidem z těch obrázků není jasné. Po sdělení našich pozic a několika argumentů paní podepsala petici, pán však řekl, že je pro smrt. Ale odnesl si brožuru "Posvátnost života" se slovy: "Možná mě přesvědčíte..."

Tři mládenci po prohlédnutí všech panelů se na mne obrátili se slovy: "Vo co de, vždyť to nejsou lidi, ale zárodky!?" Lehce jsem si rýpnul do současného vzdělávání, když jsem odpověděl: "Chlapi, já vím, že za to nemůžete, ale v dobách, kdy se ještě chodilo do školy, se v 8. třídě v biologii učilo, že lidský život vzniká početím. A když něco začne, tak to je, dokud to neskončí - tedy i lidský život." Po několika výměnách se vytratili, aby se za hodinu zase vrátili a znovu si prohlíželi a diskutovali spolu.

Statistika: Akce trvala od 10.45h do 17.15h, kolemjdoucích asi 4 000.

Rozdáno 8 modelů, 70 letáků. 13 podpisů.

Fotografie