Čekáte-li nečekaně dítě — volejte 800 108 000Nesoudíme. Pomáháme

Petiční stánek

náměstí Míru

Město Praha
Datum čtvrtek 15. dubna 2021

Souhrn: Bída; předčasně ukončeno kvůli počasí.

Útvar a umístění: Akce formou velkého petičního stánku na ploše náměstí.

Úřady: Nic.

Počasí: Velmi silný vítr - nejen že nám shodil na hlavy střechu i s pytlem písku, dokonce ohýbal tyče. Když do toho začalo pršet, usoudili jsme, že škody budou přesahovat ovoce služby.

Reakce: Málo odezvy, lidi promrzlí.

Mladík: "Mám otázku, ale nechám si sluchátka, jsem na on - line výuce, máme Občanskou nauku a zrovna to probíráme..." Byl to dobrý a věcný rozhovor, otázek bylo nakonec povícero. Jen jsem byl poněkud nejistý - je to pro nás novum, aby byli studenti zároveň ve škole a zároveň s námi u stánku.

Jeden výkřik slečny "Styďte se!"

Starší paní trvala na tom, abych její reakci zveřejnil, měla za to, že píšu to časopisu, či co. Tedy: Nelíbí se jí, že nejsme pozitivní jako "Nesoudíme, pomáháme". Nelíbí se jí, že to musí vidět, když nic takového nespáchala. Stejně tak jí uráží, když musí vidět stažená zvířata, když nic koženého nenosí. Namítl jsem, že ty ošklivé věci se ukazují i nevinným proto, aby ke špatnostem nemlčeli. Nečinit zlo totiž nestačí, je třeba proti němu aktivně vystoupit. Kdyby jste vy, a další, co na potraty nechodí, podepsali petici, mohlo se to zvěrstvo už zakázat a my bychom tu s těmi ošklivostmi nebyli. Paní petici podepsat odmítla a nazvala mě militantním.

Když jsme měli zabaleno a bez nálady a s větrem zápasíce jsme nakládali, přišel pán a ptal se, jestli může ještě podepsat petici. Při podpisu pravil: "Chlapi, nenechte se odradit!"

Statistika: Akce trvala od 10.30h do 13.45h, kolemjdoucích asi 800.

Rozdány 2 modely, 20 letáků. 5 podpisů.

Fotografie