Čekáte-li nečekaně dítě — volejte 800 108 000Nesoudíme. Pomáháme

Demonstrace

festival Ostrava v plamenech

Město Ostrava
Datum sobota 31. července 2021

Výstavu umístěnou naproti stage, podél komunikace shlédlo asi 3000 lidí. Panely byly postaveny oboustranně, takže lidé sedící pod slunečníky na venkovní předzahradě je krásně viděli a davy proudící ke vstupu také.

Počasí nám vyšlo, trochu foukal vítr, ale nepršelo.

Strážníci několikrát za den prošli okolo a monitorovali situaci. Ani Státní policie se námi nezabývala, ač také byla na místě.

Rozhovorů nebylo tolik, možná také proto, že dunící „kov" často přehlušil naše slova, takže jsme se omezili na přestávky mezi kapelami, kdy bylo relativní ticho a my mohli komunikovat.

Z rozhovoru s doktorem medicíny: „Dělat potraty je práce jako každá jiná," řekl doktor. Kolega Roman mu namítl: „To říkali i nacisti v Norimberku, že za nic nemohli, jen plnili příkazy". Doktor opáčil: „To je hnus, to se nedá srovnávat, mě nikdo nic nepřikazoval, já jsem odpromoval a přísahal jsem." A četl jste někdy tu Hippokratovu přísahu?, zeptal se Roman. „Je trošku zastaralá, ale v principu platí, já jsem si zachoval ruce čisté", odpověděl pan doktor. Nebyl totiž gynekolog. Roman se znovu zeptal: „ Proč tedy doktoři vykonávající potraty tuto přísahu nedodržují?" Na to doktor prohlásil ztišeným hlasem: „Protože doktoři jsou pras...".

Muž středního věku nám vyprávěl o přírodě, konkrétně o samici, která když porodí třeba osm mláďat a ví, že je neuživí, tak čtyři zardousí. Kdyby se prý lidé řídili přírodou, tak bychom tu nemuseli stát. Žena má prý sama rozhodovat...Ale polovina uměle potracených dětí je ženského pohlaví, kde jsou jejich práva rozhodovat se o svém těle?

Mladá žena hovořila podobně o člověku, který se přemnožil a jako jediný nic přírodě nevrací. Z tohoto důvodu na potratu nevidí nic špatného. Jenže evropské národy vymírají, demograficky stárnou a dovoz migrantů je špatné řešení. Proč vlády většiny národů nepomáhají chránit nenarozený život? Pro potratové zákony podporují potratový průmysl a životy nenarozených jsou brutálně ukončovány. Životy budoucích lékařů, vědců - obrovský potenciál je promarněn!

Fotografie