Čekáte-li nečekaně dítě — volejte 800 108 000Nesoudíme. Pomáháme

Petiční stánek

OC Plaza

Město Liberec
Datum čtvrtek 2. září 2021

Souhrn: Spousta lidí, počasí príma, zájem střídmý, konfliktů pár.

Útvar a umístění: Akce formou petičního stánku na place u Plazy blízko frekventovanému přechodu.

Úřady: Sympatický strážník si po mém ztotožnění odnesl leták a prázdný petiční arch, aby vše prověřil a zdokumentoval. Na policii si prý stěžovalo spoustu lidí. Tam zřejmě vyhodnotili, že je vše z naší strany v mezích zákona, a pan strážník se již jen přišel zeptat, kolik dní tam budeme.

Počasí: Ideální - polojasno, oblačno.

Reakce: O petici i rozhory jevili zájem zralejší ženy, ženy o něco mladší naopak utvořili opoziční skupinku. Nezůstaly naštěstí dlouho. Po té, co nám vylíčily, co si o nás myslí a obtelefonovaly všechny myslitelné úřady, se rozešly.

Na rozdíl od jednoho přemýšlivého mladíka, který měl vícero otázek, si studenti maximálně vzali leták, ale nezastavovali se. Kvůli blízkému semaforu přicházeli ve větších skupinách, a to vždy záleží, jestli si vezme leták první oslovený. Pokud ano, rozdáme jich najednou i 20, ne - li, tak 2 v lepším případě.

Překvapilo nás množství lidí, kteří nám vyjádřilo podporu, a přitom petici nepodepsali a snad je to ani nenapadlo. Ukázali palce nahoru, řekli, že máme skvělý projekt a hned pryč.

Statistika: Akce trvala od 11.15h do 17.30h, kolemjdoucích asi 3500.

Rozdány 4 modely, 80 letáků. 12 podpisů.

Fotografie