Čekáte-li nečekaně dítě — volejte 800 108 000Nesoudíme. Pomáháme

Demonstrace

SPŠ

Město Ostrov
Datum pondělí 6. září 2021

Souhrn: Hodně studentů, slušný zájem o materiály a rádoby vtipné poznámky.

Útvar a umístění: Panely v linii podél cesty od školy k mostku do města a 4 na protějším rohu.

Úřady: V reakci na oznámené shromáždění jsem dostal od města sdělení, že úřad nemá námitek. A přesto:

Pan ředitel nás přišel poměrně hlučně vyhnat z pozemku školy. Moje vysvětlení zákonnosti jej nezajímalo, tak jsem mu doporučil volat policii. Přijela Městská se snahou naplnit přání ředitele, ale s plným vědomím faktu, že nemohou do shromáždění zasahovat a rozpustit jej. Vysvětloval jsem, že se jedná o veřejné prostranství ze zákona dle §34 zákona o obcích. Oni že všechno ví, ale že pan ředitel... Dali mi k telefonu svého velitele, průběh stejný. Tak zavolali policii státní, ta že shromáždění rozpustí. Ta si však dávala na čas, a když jsem došel k závěru, že denní výuka skončila, akci jsem ukončil a začali jsme balit. Minutu po té přijela policistka, rozhlédla se a řekla: "Dyť je to veřejné prostranství."

Počasí: Perfektní; polojasno.

Reakce: Až do polední pauzy studentů jen pejskaři a s nimi bylo pár rozhovorů. Např.: "Já jsem na potratu byla, takže na to mám jiný názor." Já na to: "Jó, byla jste, a dobrý? Jste spokojená s výsledkem?" "No, já jsem si to nemohla dovolit." "Co adopce?" "Ale vy nevíte, co je to těhotenství, jako chlap!" "Hm, to nevím. A vy zas nevíte, jaké to je, když vás vlastní matka odsoudí k smrti."

O pauze si studenti chodili pro sváču a to se s některými dalo mluvit. Při odchodu domů si dost brali letáky, ale při tom množství jsme je ve dvou nedokázali obsloužit. Jen 3 letáky jsme pak našli na zemi a asi 5 v koši, to je dobré skóre. Asi dvě dívky hrdě hlásili, že na potratu už byly, jedna prý že 5x. I pár kluků hlásilo, že na potratu byli. Cha cha.

Statistika: Akce trvala od 10.30h do 14.15h, panely vidělo asi 450 studentů.

Rozdáno 15 modelů, 90 letáků. 6 podpisů.

Fotografie