Čekáte-li nečekaně dítě — volejte 800 108 000Nesoudíme. Pomáháme

Demonstrace

Park u Alberta

Město Kladno
Datum středa 22. září 2021

Souhrn: Povzbuzující reakce, ale 3x míň lidí než se dalo čekat. A chudáci strážníci.

Útvar a umístění: Uzavřený útvar v parku obepínající jednu z cest k Albertu. Bylo to náhradní místo, to původní ovládl bagr. Měli jsme vypozorováno z pondělka, že tudy chodí studenti ze sportovního gymplu. Ale zrovna dnes téměř nechodili, snad se posunul ten bagr.

Úřady: Úřad trápil pochůzkové strážníky - 4x je za námi poslal. Pro ofocení toho či onoho dokladu, s tou či onou otázkou. Pan strážník se omlouval, bylo mu to trapné, že nás pořád vyrušuje. Dokonce lidi se nás zastali a zaútočili na ně: "Nechte je na pokoji, konečně někdo dělá něco pro lidi, támhle se vám válí bezdomovci!" Můj kolega Vladimír se zase zastal strážníků, že jsou v tom nevinně.

Počasí: Zataženo, chladno a vítr, ždibet slunce na samém závěru.

Reakce: Slečna potěšila, když podepsala petici se slovy: "Konečně vidím někoho normálního! Přivedu ještě přítele." A skutečně přivedla, to se taky často nevidí.

Paní středního věku, též nad peticí: "Byla jsem nasraná, ale teď mám radost, že jsem mohla udělat něco pro děti!"

Vladimír: "Pozoroval jsem starého (prý 87 let) ošuntělého pána jak hledá v koši lahve a do tašky strká odhozený respirátor. Tak jsem si pomyslel, že asi nemá smysl mu dávat letáček. Stařeček si však o leták řekl a když promluvil, byl jasně v obraze: "Ty lidi jsou snad úplně pitomí, každý dítě má být přivítáno a né zabito. A když tak máme ty krabice." Myslel babybox.

Abych nevzbudil klamný dojem, že to byla procházka růžovou zahradou, i když v parku to jako v kvetoucí zahradě vypadalo - na lavičce před obchodem hodinu tábořila partička tak třicetiletých zamrzlíků v pubertě a pokřikovali na nás, nebo na toho, kdo se zastavil u petice. Na pána s chodítkem ženština ječela, co že je mu do potratů, když je starej. Pán se nedal: "Jsem občan a to byla má občanská povinnost."

Statistika: Akce trvala od 10.30h do 17h, panely vidělo asi 1100 lidí.

Rozdáno 5 modelů, 80 letáků. 15 podpisů.

Fotografie