Čekáte-li nečekaně dítě — volejte 800 108 000Nesoudíme. Pomáháme

Demonstrace

OC Futurum

Město Hradec Králové
Datum pondělí 4. října 2021

Souhrn: Pohoda bez konfliktů, pozoruhodné svědectví.

Útvar a umístění: Uzavřený útvar objímající jednu z cest parkem k obchoďáku.

Úřady: Bez problému; dostali jsme z úřadu potvrzení, policie městská i státní byla informována.

Počasí: Slunečno, slabý vítr.

Reakce: Větší zájem o prohlížení až pozdě odpoledne. Bývalo tu pravidlem potkat alespoň jednu bojovnou feministku, dneska jsem se nedočkal.

Myšlenka dne: "Deset minut před vámi jsem potkal starého kamaráda. Po klíštěti je celej osypanej, sotva se belhá a sotva mluví. Málem umřel. A ten se toho života drží, no jako to klíště. Tak když vidím ty potraty, myslím na toho kámoše, a říkám si, že nemáme právo život nikomu brát." A pán také přiznal, že před deseti lety, v Anglii, holku na potrat poslal. Litoval toho a podepsal petici.

Paní s vnoučkem za ruku: "Bojujte dál, nevzdávejte to."

Druhý den ráno mi zvoní telefon, neznámé číslo. Paní si vyžádala můj telefon na magistrátu HK, aby nás povzbudila. Její dcera, 19 let, čeká 3. dítě. K tomu s otčímem. Dívka to chtěla řešit potratem, matka se jí snažila od tohoto záměru odradit. Nakonec dceru vyzvala, ať se modlí za Boží znamení, jestli je to správně. Jestli se dívka modlila, to se neví, ale ví se, že šla do obchoďáku a před ním na ni čekaly naše panely. A dívka se rozhodla, že si dítě nechá a její partner slíbil, že jej přijme za své.

Statistika: Akce trvala od 11.30h do 17.30h, panely vidělo asi 2500 lidí.

Rozdáno 10 modelů, 40 letáků. 24 podpisů.

Fotografie