Čekáte-li nečekaně dítě — volejte 800 108 000Nesoudíme. Pomáháme

Demonstrace

SPŠ chemická

Město Pardubice
Datum úterý 5. října 2021

Souhrn: Hodně studentů z několika škol; vítr jsme podfoukli.

Útvar a umístění: Přímá linie chráněná před větrem velkými billboardy, 3 panely dole a 3 opodál. Vše na louce podél pěšo/cyklostezky. Celý den tu pendlují studenti SŠ i VŠ, krom nich dospěláci na bicyklech.

Úřady: Bez problému, město zaslalo potvrzení o vzetí konání shromáždění na vědomí.

Když jsme začali balit, přiběhla paní z učiliště, že je louka jejich. V několika větách jsem jí vysvětlil situaci - legální shromáždění, veřejné prostranství ex lege atd. Chtěla se mnou diskutovat, ale já s ní ne. Jednak nebylo o čem a druhak jsem si zašmodrchal jistící provaz na trojitý uzel a chtěli jsme už jet domů. Ani telefon na sebe jsem jí nechtěl dát, takový jsem to zlý člověk.

Počasí: Slunečno, leč velmi silný vítr.

Reakce: Na diskuse to bylo slabé, ale mám za to, že studenti obrázky vnímali dobře.

Slečna v černém, s lebkami na každém díle oblečení, měla hodně otázek. Žel, při každé mé odpovědi vypadala, že jí berou čerti na vidličku. Nejvíc jí zaujal panel "Formy socialistických genocid". "Co má socialismus společného s potraty?" zeptala se. Než jsem se nadechl, odpověděla si sama: "Aha, socialismus je progresivní a progresivisti jsou pro potraty, takže to sedí." Pak už jsme se neshodli vůbec na ničem, ani za základních politologických postulátech. Rozloučili jsme se přátelsky, když slečna řekla s úsměvem: "Díky za diskusi, ale doufám, že už na vás nikdy nenarazím."

Statistika: Akce trvala od 11h do 16h, panely vidělo asi 600 studentů.

Rozdány 4 modely, 50 letáků. 4 podpisy.

Fotografie