Čekáte-li nečekaně dítě — volejte 800 108 000Nesoudíme. Pomáháme

Demonstrace

VUT - fakulta strojní a SPŠ

Město Brno
Datum pondělí 11. října 2021

Souhrn: Paráda, celý den davy studentů, k večeru pomoc přátel v diskusích.

Útvar a umístění: Tři skupiny panelů na trávě podél cesty, kudy nikdo jiný než studenti (a kantoři) nechodí.

Úřady: Bez problému. Parta studentů na nás volala policii a hodinu čekala na její příjezd. Kluci asi chtěli vidět, jak nás odvedou v poutech. Během jejich čekání na policii se několikrát mezi námi a jimi rozhořela a zas uhasla debata. Strážníci nám zkontrolovali dokumenty a když nasedali zpět do auta, žalující student to nevydržel a šel se jich optat, proč nekonají. Chlapec se od strážníka dozvěděl šokující informaci: "Žijete v demokracii."

Počasí: Slunečno.

Reakce: Naslouchat názorům vysokoškoláků bývá velmi vyčerpávající a hlavně deprimující. Když nám docházely síly, přišli nám na pomoc naši brněnští přátelé, oba s pedagogickými zkušenostmi.

První hoch z party: "Rozumím co tím chcete asi říct, ale je to dost ostrý, nemyslíte?" Já: "Možná, ale pro ty, které trhají na kousky je to jistě mnohem ostřejší." Druhý: "Ale na to se aspoň nikdo nemusí koukat." Já: "Takže když vraždu nikdo nevidí, tak již není zločinem?" Třetí kluk: "Dejte mi minutku!" A chytl druhého pod krk a táhl jej pod keř. Poděkoval jsem za názornou ukázku, všichni jsme se zasmáli a přitom všichni pochopili, že skrývat zlo k dobru nepomáhá.

Statistika: Akce trvala od 11.45h do 18h, panely vidělo asi 2 500 vysokoškolských a 800 středoškolských studentů.

Rozdány 4 modely, 120 letáků. 7 podpisů.

Fotografie