Čekáte-li nečekaně dítě — volejte 800 108 000Nesoudíme. Pomáháme

Demonstrace

Gymnázium

Město Brno
Datum středa 13. října 2021

Souhrn: Přes příšerné počasí průměrná akce typická pro gympl.

Útvar a umístění: Panely tvořily 3 trojúhelníky a 1 čtverec na městském trávníku mezi gymnáziem a stanicemi tramvaje a autobusu.

Úřady: Škola samozřejmě policii volala (odmítli jsme se sbalit a vypadnout); strážníci naprosto profesionální jednání - kontrola dokumentů a občasná návštěva hlídky na skútru.

Počasí: Velmi silný a studený vítr, sprška. Někdo by řekl, že by psa nevyhnal. Ale, viz foto - psa vyhnal(a).

Reakce: O přestávkách se studenti vykláněli z oken (opět viz foto) a někteří pokřikovali, ale nebylo moc rozumět. Jinak až do konce vyučování dlouhá chvíle, jen občasné rozhovory s dospěláky. Jeden pán skoro přiběhl s nadšením podepsat petici a na nic se neptal. Když jsme se divili, tak nám vysvětlil, že právě zhlédl video, jak se v Americe obchoduje s kousky tělíček potracených dětí. A že se také využívají při výrobě některých vakcín. K těm a k omezování svobody se poslední dobou stáčí hodně našich rozhovorů. Kupodivu ne ty se studenty, ti toto neřeší vůbec.

Po vypuštění hejn studentů se ti mladší shlukovali v partičkách u panelů a prohlíželi si, ti starší se tvářili, že jsou nad věcí. Někteří však přece jen otázky měli; a my zas měli kvalitní pomoc kamaráda Ládi (středoškolský učitel), takže jsme i zmíněné hromadné návaly stíhali.

Statistika: Akce trvala od 10.30h do 15.30h, panely vidělo asi 400 studentů.

Rozdáno 7 modelů, 100 letáků. 13 podpisů.

Fotografie