Čekáte-li nečekaně dítě — volejte 800 108 000Nesoudíme. Pomáháme

Demonstrace

SOU a SOŠ SČMSD

Město Znojmo
Datum středa 24. listopadu 2021

Souhrn: Zlostné učitelky, výborná diskuse s děvčaty.

Útvar a umístění: Uzavřený útvar z pohledu z ulice, otevřený z pohledu od školy na hlavní cestě ze školy k zastávce MHD. Plus tři panely na trávě pod schody opřené o břízy.

Úřady: Škola se nás snažila za každou cenu vyhnat, i když měli v ruce potvrzení z úřadu. Spory ukončila policie v náš prospěch. Naši odpůrci, přesněji odpůrkyně z řad učitelek na nás posílali sympatického pana školníka, který z proti nám vlastně nic neměl. A pan ředitel, toho času na nemocenské, nedokázal pochopit, co znamená termín "do 50m od SOU...". Myslel si, že máme být nejblíže 50m od školy. "To tam nemáte žádného češtináře, aby mu to vysvětlil?" ptám se. "No jo, ale ty jsou právě proti vám," pravil pan školník.

Počasí: Zataženo.

Reakce: O přestávce byla jedna velká debata s asi 10 děvčaty. Byla na mě moc hodná, mluvila na mě pouze dvě současně, a ne pět, jak tak obvykle bývá. Jinak se studenti více drželi zpátky, ale od kolegy, který stál opodál až za útvarem panelů, si letáky brali. Někteří starší studenti byli lehce drzí a těžce odmítaví. Ale není se co divit, jsou - li pod vlivem osob tohoto typu: Procházející učitelka mi před studenty řekla, že jsem chuj a komentovala můj sexuální život, o kterém má jistě dokonalý přehled. Obrátil jsem se na postávající studenty: "Toto je vážně učitelka? Doufám, že se podobně nechová k vám." "Jo, je to píča..." odtušil mladík.

Statistika: Akce trvala od 10.30h do 15.45h, panely vidělo asi 300 studentů.

Rozdáno 10 modelů, 100 letáků. 5 podpisů.

Fotografie