Čekáte-li nečekaně dítě — volejte 800 108 000Nesoudíme. Pomáháme

Demonstrace

SPŠ elektrotechnická

Město Ústí nad Labem
Datum středa 1. prosince 2021

Souhrn: Studentů hodně, žel většina s povýšeným postojem. Fyzické napadení se škodou na majetku.

Útvar a umístění: Pět trojúhelníkům na travnatém pásu mezi chodníkem a silnicí. Rozestavění nebylo ideální, ale vzhledem ke keřovým porostům a terénu tam ideální nebude nic. Lepší varianta, možná, za parkovištěm zadního vchodu.

Úřady: Potvrzení zaslané úřadem zrychlilo jednání s policií. Zástupce školy se nás snažil vyhnat z pozemku ve vlastnictví nikoliv školy, nýbrž města (sic!) s fantastickým argumentem: "Přijede nám dnes návštěva z kraje!" Už jsem si za dobu své služby vyslechl hodně zdůvodnění a výmluv, ale tohle mě dostalo. Málem jsem na pána vyprskl smíchy, když jsem si představil krajské úředníky zařazené do skupiny "malé děti", která nemá vidět naše panely.

Počasí: Silný vítr.

Reakce: Zájem nic moc; většina studentů se tvářila, jako že jsou nad věcí.

Chlápek v modré bundě (viz foto), se nespokojil s nadávkami, ale převrhnul stolek, čímž se zničil slunečník. Ani to mu nestačilo, a začal mého kolegu strkat do zastávky busu. Já jsem v té chvíli blíže škole rozdával letáky. Když jsem doběhl k zastávce s odjištěným kasrem v ruce, útočník to postřehl a zmizel. Cca za hodinu se vrátil, již bez násilných sklonů a jen s hloupými řečmi. Hned jsem volal policii, což vlastně bylo jeho cílem - obvinit mě, že si fotím studenty, neb jsem úchyl. Policistům se snažil vlísat do přízně nasazeným respirátorem a občankou, kterou jim strkal pod nos, ještě než stačili vylézt z vozu. Patolízalství mu však dlouho nevydrželo. Když policisté, kterým jsem pořízené fotografie rád ukázal, dali za pravdu mě, začal na ně držkovat tak že jej málem odvezli. Jasně viděli, že foto je ryze dokumentační a v žádném případě jakkoli erotické. A proč ta zloba? Synátor dotyčného studuje na té škole, a z okna viděl naše obrázky. Jak hrozné...

Statistika: Akce trvala od 11.30h do 15.30h.

Rozdáno 0 modelů, 60 letáků. 2 podpisy.

Fotografie