Čekáte-li nečekaně dítě — volejte 800 108 000Nesoudíme. Pomáháme

Demonstrace

SŠ zdravotnická

Město Trutnov
Datum pondělí 6. prosince 2021

Souhrn: Zlostní a slovně agresivní studenti, nekonečný debatní kolotoč.

Útvar a umístění: Přímá linie na chodníku přes ulici naproti SZŠ.

Úřady: Strážníci povolaní školou zkonstatovali, že z naší strany je vše v pořádku.

Počasí: Poletující sníh.

Reakce: U části studentů opravdu nenávistné. Nadávkami, jimiž nás častovali, např.: "Jste zrůdy!" "Jste morální odpad!", blokovali diskusi těch, kteří chtěli debatovat konstruktivně. Ale i na kvalitní rozhovory přece jen došlo.

Přiznám se, že nás naprosto zaskočilo, že někdo, kdo horuje pro zabíjení neviňátek, se cítí morálně nadřazený lidem, kteří jsou proti tomuto násilí. Překvapuje mě to již z toho důvodu, že v opačném gardu to tak já nemám. Byť jsa přesvědčen, že být pro život je lepší cesta, než být pro smrt, nemyslím si proto, že jsem celkově lepší člověk. Selhávám a jsem zpozdilý nejspíš zase v něčem jiném.

Afektovaný student stále dokola opakoval: "Toto je vzdělávací ústav!" No, neodpustil jsem si poznámku: "Na ústav to skutečně vypadá, ale vzdělávací?"

A učitelé? Ti je z okna povzbuzovali: "Jen jim dejte!" Na druhou stranu snad díky jejich dozoru nedošlo ke skutečnému lynči. Nevím.

Co je však snad ještě větší zátěž pro duši než osobní útoky, jsou s prominutím naprosté hlody padajíc z úst lékařsky vzdělávaných osob. Jeden příklad za všechny: "Narozené dítě se stává živým člověkem přestřižením pupeční šňůry." Auvajs. Věřte mi, tohle by budoucího kuchaře či kominíka nenapadlo.

Za co musím studenty pochválit je, že trápili posměšky hendikepovaného pána, jenž nám vyjádřil podporu, jen chvíli. Podařilo se mi je přesvědčit, aby šili do mě a jeho nechali na pokoji.

Místem prochází i značná část gymnazistů, ti se chovali normálně.

Statistika: Akce trvala od 11.15h do 15.45h, panely vidělo asi 500 studentů.

Rozdáno 0 modelů, 10 letáků. 3 podpisy.

Fotografie