Čekáte-li nečekaně dítě — volejte 800 108 000Nesoudíme. Pomáháme

Petiční stánek

Park u hl. nádraží

Město Praha
Datum čtvrtek 24. února 2022

Souhrn: Lidí spousty; naše žaludky však nervozitou na vodě a a většinu naší kapacity vytěžili bezdomovci a podivíni.

Útvar a umístění: Akce formou velkého petičního stánku na křižovatce cest v parku - od nádraží k tramvajím.

Úřady: Nic.

Počasí: Bez extrémů.

Reakce: My sami jsme byli roztěkaní a neklidní - dnes nad ránem začala válka a ještě nevíme, jestli nebude světová. Zacpaná dálnice, zasekaná Praha ani rojící se policie nám také na klidu nepřidala. Také jsme měli obavy, že se nás bude na válku každý ptát a když neodpovíme podle představ tak bude zle. Také nyní, podle našeho státního zástupce, za některé názory hrozí 3 roky natvrdo. Takže další sbohem demokracie, měli jsme tě rádi, ale asi né dost.

Kupodivu mezi lidmi byl klid, asi až na 3 výjimky o tom nikdo nemluvil a hlavně to bylo bez výrazných emocí, stejně jako ostatní rozhovory. Dívky známé již z dřívějška, na mě pokaždé, když šli okolo, volali ať se jdu bodnout. Tak jsem jim zamával, vždyť jsme skoro kámoši.

Většinu podpisů dnes bylo od bezdomovců. Ač žijí jak žijí, většinou při pohledu na zabité zobrazené na panelech jejich srdce jihne, na rozdíl od spořádané populace. A to jim často předem deklaruji, že za podpis nic nedostanou.

A válka? Jak pravil klasik - válka je vůl, ale každá - ruská i americká. A na všech životech záleží - na černých i bílých, Ukrajinských i Ruských, narozených i nenarozených. A za ty poslední zmíněné, kolik lidí demonstruje nebo se pohoršuje? Stop genocidě!

Statistika: Akce trvala od 11.30h do 16.30h, kolemjdoucích asi 8 000.

Rozdáno 12 modelů, 70 letáků. 27 podpisů.

Fotografie