Čekáte-li nečekaně dítě — volejte 800 108 000Nesoudíme. Pomáháme

Petiční stánek

náměstí Míru

Město Praha
Datum pátek 25. února 2022

Souhrn: Usilovná snaha radnice o cenzuru, trápení s větrem a pár pěkných debat i nadávek.

Útvar a umístění: Akce formou velkého petičního stánku na ploše náměstí.

Úřady: Na radnici Prahy 2 úřaduje nová starostka, velmi jsme jí vadili. Úředníci v doprovodu strážníků si chodili prohlížet panely, ale ne ze zájmu o téma, ale ve snaze na to nahodit nějaký paragraf. Když jim po delším čase došlo, že ani na hákových křížích se nechytnou (vlajka na hromadou mrtvých logicky není její propagace), zkusili to s prosíkem. "Paní starostka vás prosí, když támhle mají tu výstavu, jestli by jste ty obrázky nezakryl," pravila paní strážnice. "A na jaké téma je ta výstava," ptám se. "Život na Praze 2," dovídám se. "Tak to se ten náš stánek k té výstavě skvěle hodí, protože um. potraty jsou, žel, součástí života na Praze 2," odpovídám, a navrhuji dohodu: "Dobře, tak vy zajistíte, aby se v Praze přestali zabíjet ty děti potratem a já uklidím ty obrázky." " Tak to my nemůžeme, a navíc je to každýho věc, kdo jde na potrat," strážnice shazuje obchod. "To by platilo, pokud by při potratu umíral ten, kdo na něj jde," ještě glosuji a tím vše končí.

Počasí: Slunečno a velmi silný vítr.

Reakce: Již z dřívějška známá feministka mi vynadala do debilů a idiotů a navíc si ta slova prý mám najít ve slovníku. Z toho jsem byl zcela zdrcen, tak jsem jí ukázal zápěstí, aby viděla, jak mi to trhá žíly a popřál hezký den a na viděnou.

Slečna: "Je smutné, co se děje, že jako lidstvo proti nějakému zlu strašně bojujeme a jiné v klidu tolerujeme.

Další slečna nebyla zcela pro zákaz potratů a po delším rozhovoru řekla, že jí trápí, jak to lidi v jejím okolí berou lehkovážně, že berou potrat jako samozřejmost a nepřipouští si, že jde o lidskou bytost.

Poblíž našeho stránku postávala partička mladičkých studentů chvíli předtím demonstrujících za Ukrajinu. Pohoršovali se nad tím, že nám vadí potraty. Když jsem jim odpověděl, že na všech lidských životech záleží, že každé záměrné zabití nevinného je vražda, bylo to jako zašťourání do vosího hnízda. Voják střílí na vojáka - je out a matka zabíjí dítě - je in? Nechápu.

Statistika: Akce trvala od 10.45h do 16.30h, kolemjdoucích asi 2 600.

Rozdány 3 modely, 40 letáků. 5 podpisů.

Fotografie